Poradnia rodzinna

Dekanalna Katolicka Poradnia Rodzinna działająca przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Wiśniczu, ul. Ks. J. Białki 1 (w domu parafialnym)

W ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa narzeczeni odbywają dwa spotkania w poradni.

Terminy spotkań przedślubnych

Spotkania przedślubne odbywają się wyłącznie w pierwsze soboty miesiąca (wyjątkowo w drugą sobotę, gdy w pierwszą sobotę miesiąca wypadnie święto kościelne)

spotkanie 1 – godz. 9.00,
spotkanie 2 – godz. 12.00

Ustalanie dat spotkań

• Pierwsze spotkania odbywa się w poradni rodzinnej w Nowym Wiśniczu zapraszamy  na godz. 9.00. REZYGNUJEMY Z  TELEFONICZNEJ REJESTRACJI. W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań proszę dzwonić na nr. 503 585 889.
  • Termin drugiego spotkania jest uzgadniany na spotkaniu pierwszym.
  • Aby spokojnie odbyć wymagane spotkania narzeczeni mogą zgłosić się do poradni nawet pół roku przed datą ślubu (jeszcze przed pierwszą rozmową w kancelarii parafialnej – wtedy kartkę poświadczającą odbycie spotkań otrzymają w poradni). Zwłaszcza w przypadku pracy za granicą warto zaplanować wizyty znacznie wcześniej i nie odkładać ich na ostatni miesiąc.
    Prosimy narzeczonych o złożenie ofiary w wysokości 40 złotych od pary.

Stały dyżur w poradni

W trzecią środę każdego miesiąca w godz. 18:00-19:00 odbywa się dyżur doradcy rodzinnego. Zachęcamy do skorzystania wtedy z indywidualnych konsultacji i porad dla małżeństw – bez wcześniejszego umawiania się. W środy nie odbywają się spotkania przedślubne.

Dzień skupienia dla narzeczonych

Dni skupienia w naszej diecezji kliknij tutaj

Parafialne poradnie życia rodzinnego w Diecezji Tarnowskiej