Komunia dla chorych

Nadzwyczajnymi szafarzami Komunii Świętej są w naszej parafii panowie: Jacek Daniec, Wojciech Grela, Franciszek Gutowski, Jerzy Kwinta, Andrzej Kupczyk, Paweł Stary, Janusz Skalski, Lucjan Stroński, Maciej Tabor, Zygmunt Tworzydło, Tomasz Wiercioch i Witold Włodzimirow.

Ich bezinteresowna posługa adresowana jest przede wszystkim do osób chorych, które nie mogą uczestniczyć w liturgii w kościele parafialnym, a pragną częściej przyjmować Jezusa w Komunii Świętej, co do tej pory było utrudnione, ponieważ kapłani nie mieli możliwości zanoszenia Komunii w niedziele.

Nadzwyczajni szafarze pomagają także w rozdzielaniu Komunii św. w kościele oraz w kaplicy w Połomiu Dużym w tych okresach i dniach liturgicznych, w których w obrzędach uczestniczy większa niż zazwyczaj liczba wiernych (np. Wielki Tydzień, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Nowy Rok, Boże Ciało).

Chorzy, którzy nie wychodzą z domu, bardzo pragną częściej przyjmować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, dlatego zachęcamy rodziny, by umożliwiły im to Spotkanie – nie ma konieczności przyjęcia Komunii we wszystkich podanych terminach, można umówić się na wybrane dni.

Jest też możliwość okazjonalnego zaproszenia szafarza, gdy na przykład w święto liturgiczne choroba uniemożliwia nam uczestnictwo w Mszy Świętej w kościele.

Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych do księdza Proboszcza – osobiście lub telefonicznie (tel. 14 612 85 45).

Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej odwiedzą chorych  w 2020 roku w następujących dniach:

• 5 stycznia, 12 stycznia, 19 stycznia
  • 2 lutego, 9 lutego, 16 lutego
  • 8 marca, 15 marca, 22 marca,
  • 5 kwietnia, 9 kwietnia  (Wielki Czwartek – po wieczornej Mszy Św.),12 kwietnia (Wielkanoc),  19 kwietnia,
  • 3 maja, 10 maja, 17 maja,
  • 7 czerwca , 11 czerwca (Boże Ciało), 14 czerwca, 21 czerwca,
  • 5 lipca, 12 lipca, 19 lipca
  • 2 sierpnia, 9 sierpnia, 15 sierpnia (Wniebowzięcia NMP – odpust), 23 sierpnia
  • 6 września, 13 września, 20 września
  • 4 października, 11 października, 18 października
  • 8 listopada, 15 listopada, 22 listopada