Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020

Wprowadzenie do liturgii

                       Przychodzimy do Pana Boga, by Go wychwalać, dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Pan Bóg hojnie nas nim obdarza, gdyż posłał swojego Syna, aby zmazał dług naszych win. Otrzymując ich darowanie, sami musimy przebaczać naszym bliźnim. Do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na tej Eucharystii.

            Rozpoczynamy dziś Tydzień Wychowania w Polsce, w naszych modlitwach polecamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców.

            Dzisiejsza składka na tace i w kopertach, jako inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

            Informacje duszpasterskie 

 1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane są w środy i piątki o godz.18.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
 2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w ostatnich dwóch miesiącach na potrzeby parafii i na inwestycje: w kopertach 33 rodziny (5450 zł.); przelewem bankowym 48 Rodzin (7870 zł.). Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; we wtorek – NMP Bolesną; w środę – św. Korneliusza i Cypriana; w czwartek św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Zapraszamy na modlitwę o łaski przez Jego wstawiennictwo na godz. 17.45. Prośby i podziękowania można składać na bocznym ołtarzu; w piątek święto – św. Stanisława Kostki.
 4. Godzina Miłosierdzia – z racji 16 dnia miesiąca – w środę od godz. 17.00.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 6. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych na Wschodzie w obronie naszej Ojczyzny.
 7. Spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. – w piątek o godz. 18.00 w kościele. Prosimy o obecność także rodziców.
 8. Grupa Apostolska organizuje zbiórkę nakrętek na budowę studni w Afryce. Zbiórka będzie przeprowadzona w sobotę 19 i 26 września. Zakrętki prosimy wrzucać do specjalnie przygotowanych koszy przy domu parafialnym.
 9. Przyjęcie aspirantów do grona ministrantów w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 11.00.
 10. Składka w przyszłą niedzielę na UP JPII w Krakowie i Tarnowie. Natomiast zbiórka do puszek na placu kościelnym na zabytki Ziemi świętej, gdyż nie było takiej zbiórki w Wielki Piątek przy adoracji krzyża z powodu koronawirusa. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Caritas parafialną.
 11. W Limanowej trwa odpust ku czci MB Bolesnej. Szczegółowy program w gablocie.
 12. Wernisaż wystawy grupy GDÓW-ART – w przyszłą niedzielę /20 IX/ o godz. 16.00 w Galerii „Stara dzwonnica” przy plebanii.
 13. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – o przebaczeniu i poczuciu skrzywdzenia; – czy uczestniczenie w nabożeństwach w dobie koronawirusa jest bezpieczne; – katolicy wobec LGBT; – o sytuacji Polaków na Białorusi i banicji abpa Tadeusza Kondrusiewicza. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek” oraz „Kalendarz rolników”.
 14. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …