Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 6 września 2020

Gromadzimy się, by święcić radosną Paschę niedzielną. Pośród nas obecny jest Pan. Świadomi obecności Chrystusa mamy słuchać Jego upomnień, by upominając innych, wskazywać im właściwą drogę, która prowadzi nas na wieczną Paschę w świątyni nieba.

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz.18.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00; Róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
  3. Zapraszamy do zwiedzenia wystawy fotograficznej pt. „400 lat pod skrzydłami Maryi” w Galerii „Stara dzwonnica” przy plebanii – dziś od 10.00 do 14.00.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek – Narodzenie NMP. Poświęcenie ziarna siewnego po każdej Mszy Świętej.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
  6. Grupa Apostolska zaprasza młodzież i wszystkich chętnych na czuwanie i adorację „Droga do domu” w piątek /11 IX/ o 20.00 w kościele.
  7. Składka w przyszłą niedzielę jako inwestycyjna na potrzeby parafii.
  8. Kalendarze dla rolników i działkowiczów są do nabycia w zakrystii /25 zł./
  9. Spotkania:
    Grupa Apostolska i chętna młodzież – w każdy piątek o 20.00.
    Ognisko Misyjne i chętni nowi kandydaci – w piątek o godz. 18.00
    aspirantów oraz chłopców z klas III i wszystkich chętnych, którzy pragną zostać ministrantami – w sobotę o 9.30 na plebanii.
    ministrantów – w sobotę o 9.00, lektorów o 10.00
    Dziewczęca Służba Maryjna i dziewczęta pragnące się w nią włączyć – w sobotę o godz. 11.00
    dzieci z kl. IV-tych zapraszamy do utworzenia kolejnej Dziecięcej Róży Różańcowej. Zapisy u S. Urszuli.
  10. Zebranie wiejskie mieszkańców wsi Kopalin w środę /9 IX/ o 18.00 w świetlicy wiejskiej w Kopalinach.
  11. Przyjmowanie III raty podatku dla mieszkańców Nowego Wiśnicza w dniach od 10 do 15 września w piwnicach Ratusza miejskiego od 8.30 do 16.00, a dla mieszkańców Kopalin w piątek (11 IX) od 18.00 do 20.00 w świetlicy wiejskiej w Kopalinach.
  12. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – o szkolnych lekcjach religii, które nie miały zastąpić katechezy parafialnej; – o poszukiwaniu duchowego wsparcia w czasie pandemii.
  13. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …