Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

1. Decyzją Ks. Biskupa ks. Krzysztof Ceglarz został skierowany do parafii w Trzcianie w naszym dekanacie, a zamianowany wikariuszem w naszej parafii Adrian Pazdyk, pochodzący z Mielca, którego witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Otoczmy ks. Adriana modlitwą i życzliwością wypraszając potrzebne łaski w kapłańskiej posłudze w naszej parafii.
  2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz.18.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  3. Zapraszamy do zwiedzenia wystawy fotograficznej pt. „400 lat pod skrzydłami Maryi” w Galerii „Stara dzwonnica” przy plebanii – dziś od 10.00 do 14.00.
  4. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę (6 IX) po mszy św. o godz. 9.00; Róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
  5. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w następującym porządku:
    – Szkoła Podstawowa: kl. IV – VI w poniedziałek /31 VIII/ – o godz. 18.00;
      – Szkoła Podstawowa: kl. VII-VIII oraz PLSP – we wtorek /1 IX/ o godz. 8.00;
      – w Połomiu Dużym – we wtorek /1 IX/ o godz. 9.00
    – Szkoła Podstawowa kl. 0 – III we wtorek /1 IX/ o godz. 18.00.
  6. Spowiedź przed nowym rokiem szkolnym w poniedziałek 31 VIII od 17.00, będzie to równocześnie spowiedź dla uczniów przed I piątkiem miesiąca.
  7. Msza św. za Ojczyznę i poległych w jej obronie w 81 rocznice wybuchu II wojny światowej – we wtorek /1 IX/ o godz. 18.00, a następnie złożenie kwiatów przy Pomniku Wolności.
  8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża, w sobotę – św. Matki Teresy z Kalkuty.
  9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
  10. W I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – od godz. 17.00.
  11. Spotkanie uczniów klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania /wraz z rodzicami/– w czwartek o godz. 18.00.
  12. Spowiedź św. przed I piątkiem:
    – w czwartek od godz. 17.00
    – w piątek od godz. 17.00;
    – w Połomiu Dużym – w środę o godz. 17.00.
  13. W I piątek miesiąca – Msze św. o NSPJ o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 18.30. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy uczniów klas VII w ramach przygotowania do bierzmowania.
  14. W I sobotę miesiąca – msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30, 7.00 i 18.00 połączona z procesją i Różańcem fatimskim. Prosimy przynieść na procesję świece.
  15. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30. 15A. Próba scholi w sobotę o godz. 10.00.
  16. Kancelaria parafialna czynna w tygodniu od 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.00.
  17. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – o potrzebie humanizowania medycyny, która zbyt często ogranicza się do karty choroby, recepty i zestawu zaleceń; – komentarze do wybranych myśli św. Augustyna. Jest też nowy nr „Małego Gościa”.
  18.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …