Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2020

Chrystus jest pełnią Bożego objawienia i to On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia i zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech nasz czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg.

 Informacje duszpasterskie

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze św. transmitowane w środę i piątek o godz. 18.00 oraz w niedzielę i święta o 9.00 i 11.00.
 2. W poniedziałek /24 VIII/ będziemy gościć w naszym kościele uczestników 38. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej z bocheńskiej Grupy nr 6. Spotkanie modlitewne rozpocznie się o godz. 19.00, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy pielgrzymów, parafian i gości do wspólnej modlitwy.
 3. Rozdanie zdjęć z I Komunii Św. dla uczniów klas III we wtorek o 19.30 w domu parafialnym.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Bartłomieja, Apostoła; w środę – NMP Częstochowską, w czwartek – św. Monikę; w piątek – św. Augustyna, bpa i dok. Kościoła; w sobotę – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, a o 18.00 nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 6. Wystawa zdjęć fotograficznych pt. „400 lat pod skrzydłami Maryi” do obejrzenia dziś w godz. od 10.00 do 14.00 w Galerii „Stara dzwonnica” przy plebanii.
 7. Zachęcamy dzieci i młodzież, aby skorzystali ze spowiedzi św. przed nowym rokiem szkolnym codziennie podczas wieczornych nabożeństw.
 8. Miejski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Nowym Wiśniczu, zapraszają na Wakacyjne Kino Plenerowe 29 sierpnia i 5 września w Parku 400-lecia o 20.00.
 9. Gratulujemy Kołu Gospodyń Wiejskich i Świetlicy w Kopalinach za zajęcie I miejsca w powiecie bocheńskim w przeglądzie wieńca dożynkowego.
 10. Trwa tygodniowy odpust w Sanktuarium MB Pocieszenia w Pasierbcu. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 11. Spotkanie informacyjne dla mieszkańców Nowego Wiśnicza i okolic na temat: „Darmowy prąd ze słońca”, we wtorek /25.08/ o godz. 18.30 w Restauracji u Zygmunta.
 12. Firma Igloo ze Starego Wiśnicza zatrudni pracowników do składania urządzeń. Szczegóły w gablocie.
 13. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: – o jubileuszu naszej parafii; – o nowych zadaniach i koniecznych zmianach, jakie stoją przed wspólnotami parafialnymi w Polsce; – o Matce Bożej Królowej Tatr.
 14. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Zdenka Schabowa z ul. Brzękowskiego. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 15. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …