Ogłoszenia duszpasterskie – XX Niedziela Zwykła – 16 sierpnia 2020

     Należymy do Kościoła- powszechnej rodziny zbawionych. Kościół najpełniej objawia się, gdy zgromadzeni na Eucharystii jednym sercem wyznają wiarę i uwielbienie Boga. Dziś w sposób szczególny uwielbiamy Boga za dar ślubów wieczystych naszej rodaczki – s. Fides Wiesławy Rozum. Dziękujmy za wielki dar życia konsekrowanego i prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

                                                                                       

Informacje duszpasterskie

 

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Św. transmitowane w środę i piątek o 18.00 oraz w niedzielę i święta o 9.00 i 11.00.
 2. Zbiórka do puszek przeznaczona na Liban – dla poszkodowanych w wyniku wybuchu w Bejrucie.
 3. Godzina Miłosierdzia – dziś od 16.00.
 4. Spotkanie przedpielgrzymkowe – dziś /16.08/ w Bochni. Rozpocznie się Mszą Świętą w Bazylice św. Mikołaja o 14.30, a następnie część organizacyjna w Kościele Szkolnym.
 5. Tegoroczna 38. Piesza Pielgrzymka Tarnowska odbędzie się w formie sztafetowej – bocheńska Grupa nr 6 wyrusza na szlak 5 dnia, czyli 21 sierpnia oraz uda się autokarem do Częstochowy 25 sierpnia. W pielgrzymce mogą wziąć udział tylko osoby zapisane przez formularz, które na spotkaniu przedpielgrzymkowym otrzymają legitymacje.
  W pozostałe dni grupa 6 będzie gościć w niektórych parafiach, między innymi:
  24.08 – Parafia w Nowym Wiśniczu.
  Zapraszamy pielgrzymów, parafian i gości do wspólnej modlitwy o godz. 19.00, zakończonej Apelem Jasnogórskim.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – św. Jacka; we czwartek – św. Bernarda, opata; w piątek – św. Piusa X, papieża; w sobotę – Najśw. Maryi Panny, Królowej.
 7. Modlitwa za wstawiennictwem św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego w poniedziałek (17.08) o 17.45.
 8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 9. Wyrażamy wdzięczność za duchowe przygotowanie i przeżycie Jubileuszu 400 – lecia istnienia naszej parafii i Odpustu parafialnego – przez udział w misjach świętych; spowiedź i Komunię św. Dziękujemy Księdzu Misjonarzowi Rajmundowi, Księżom Rodakom za posługę w konfesjonale; księżom wikariuszom; Siostrom Urszuli i Lilli za dekoracje i przystrojenie kościoła; p. Organiście, p. Katarzynie Adamczyk z Chórem „Canon”; Orkiestrze Dętej ze Starego Wiśnicza; Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św.; dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym oraz dzieciom w strojach komunijnych; niosącym sztandary i feretrony; DSM-owi, LSO za oprawę liturgiczną; za prace porządkowe na placu kościelnym p. Jackowi Tomaszewskiemu, chórzystom i lektorom; za pomoc w kościele Pawłowi Janiszowi i Mateuszowi Cholewa; za p. Annie Jędrzejek za troskę o czystość świątyni; p. Anicie Całka i Akcji Katolickiej za przygotowanie wystawy fotograficznej. Słowa podziękowania kierujemy do twórców wieńców dożynkowych. Bardzo dziękujemy pp. Edycie i Krzysztofowi Kołodziejczyk za wielkie wsparcie przy Jubileuszu. Bóg zapłać.
 10. Dziękujemy p. prof. Czesławowi Dźwigajowi za wszystkie projekty i realizacje z ok. Jubileuszu; za prace przy RELIKWIARUM p. Zygmuntowi Widełce, Markowi Dańcowi, Aleksandrowi Waśko; p. Dudkowi za prace stolarskie. Ofairodawcom za dary złożone z ok. Jubileuszu.
 11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.:  – o 100-tnej rocznicy Cudu nad Wisłą; – rozmowa z abp Grzegorzem Rysiem o tym czy Kościół w Polsce potrzebuje przewodnika. W internetowej stroni Tarnowskiego Gościa Niedzielnego relacja z Uroczystości i Jubileuszowych i odpustowych w naszej Parafii (tutaj).
 12. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu