Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2020

 Gromadzimy się na Eucharystii w ostatni dzień naszych Misji Parafialnych przygotowujących nas duchowo do Uroczystości 400 – lecia istnienia Parafii i Odpustu ku czci Naszej Patronki, Maryi Wniebowziętej.

Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy, refleksji. Niech obecna Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego z Nim kontaktu.

            Dzisiejsza składka przeznaczona jest na dzieła prowadzone przez Zgromadzenie Synów Maryi Niepokalanej, do którego należy nasz misjonarz O. Rajmunda Jurolaitis – jako podziękowanie za prowadzone Misje parafialne.

Informacje duszpasterskie 

  1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Św. transmitowane w środę i piątek o 18.00 oraz w niedzielę i święta o 9.00 i 11.00.
  2. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Wawrzyńca, diakona, we wtorek – św. Klarę; w piątek – św. Maksymiliana Kolbego.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30.
  4. W sobotę /15 VIII/ – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Odpust w naszej parafii połączony z uroczystością 400-lecia istnienia naszej parafii. Jest to również rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. W Połomiu Msza św. o 8.00. Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego o godz. 11.00. Po Sumie o godz. 11.00 poświęcenie wieńców żniwnych, bochnów chleba, bukietów ziół i kwiatów. Do udziału zapraszamy: Straż Pożarną i Poczty Sztandarowe. Prosimy Rodziców o przygotowanie w strojach krakowskich dziewcząt do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia; asystę do feretronów i chorągwi; dzieci w strojach komunijnych. Zaproście także na odpust Wasze rodziny. Bardzo prosimy o przygotowywanie wieńców dożynkowych.
  5. Nasza parafianka Fides Wiesława Rozum złoży Śluby Wieczyste w Zgromadzeniu Córek Matki Bożej Bolesnej – we wtorek w Oświęcimiu. W naszej parafii Msza św. dziękczynna w intencji S. Fides (Wiesławy) – w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Prosimy o modlitwę w jej intencji.
  6. Godzina Miłosierdzia – z racji 16 dnia miesiąca – w przyszła niedzielę od godz. 16.00.
  7. Znaleziono złotą bransoletkę na placu kościelnym. Więcej informacji w zakrystii.
  8. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.:  – o tym, czy warto wypowiadać konwencję przemocową?; – „Słowa na wagę” czyli o ewangelizacji i kłótniach w internecie; – jak rozmawiać z dziećmi o płciowości; – historia parafii w Starym Wiśniczu.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Antonina Wołowiec z ul. Lipnickiej; † Franciszek Rajski z ul. Królowej Jadwigi, którego pogrzeb będzie w poniedziałek oraz † Stanisława Kowalik z ul. Słowackiego, której pogrzeb odbędzie się w Balicach. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  10. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…