Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła – 2 sierpnia 2020

W dzień poświęcony Panu, po całym tygodniu pracy czy zasłużonego wypoczynku przychodzimy do świątyni, do Tego, który powiedział: „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4,4).

Szczególnym czasem karmienia się Bożym słowem są Jubileuszowe Misje Parafialne, które dziś rozpoczynamy. Prośmy Ducha Świętego, aby oświecał naszego Misjonarza – ks. Rajmunda i odnowił wszystkie rodziny naszej parafii.          

 

Informacje duszpasterskie 

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. W czasie Misji świętych Msze Św. transmitowane w niedzielę o 9.00 i 11.00 oraz codziennie o 18.00.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców dziś po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. Program Misji Świętych został dostarczony do naszych rodzin oraz jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i w gablocie. Dlatego nie będziemy podawać całego programu, jedynie niektóre informacje. Dzisiaj (niedziela) o 20.00 zapraszamy wszystkich na nabożeństwo fatimskie w intencji nawrócenia grzeszników. Przynieśmy ze sobą lampiony.
 4. W poniedziałek (3 VIII) dzień modlitwy za zmarłych. Procesja na cmentarz o 20.00. Przynieśmy znicze. We wtorek (4 VIII) Droga Krzyżowa do Zakładu Karnego o 20.00. Przynieśmy lampiony. W piątek w czasie nabożeństw odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy, aby małżonkowie przyszli razem. W sobotę uroczyste poświęcenia Krzyża misyjnego. Przynosimy ze sobą krzyże (można je nabyć również w zakrystii).
 5. Środa jest dniem spowiedzi świętej: 30-10.00; 10.30-12.00; 15.00-16.30; 17.00-18.00. W Połomiu D. od 15.00 do 16.00. Zapraszamy również, aby z sakramentu pokuty korzystać w czasie wszystkich nabożeństw w czasie misji świętych.
 6. Do chorych udamy się w piątek (7 VIII) od godziny 9.00, a ks. Krzysztof od godz. 12.00. Chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze soboty miesiąca można zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek – św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów; we czwartek – święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę – św. Dominika.
 8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 9. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
 10. I piątek – Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 17.00. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie.
 11. Składka w przyszłą niedzielę jako podziękowanie dla O. Misjonarza za prowadzone Misje Św.
 12. Dziękujemy panom: Grzegorzowi Kuchnikowi, Damianowi Capidze, Dawidowi Zymowi i Mateuszowi Pale za zawieszenie jubileuszowego banneru. Bóg zapłać.
 13. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.:  – czy istnieją rozwody kościelne?; – o gotyckich katedrach. Jest także wakacyjny numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
 14. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Arch