Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła – 26 lipca 2020

Wprowadzenie do liturgii               

Zgromadzeni jako Lud Boży Nowego Przymierza, mamy dać wyraz swej wierze i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Nasz udział w niedzielnej Mszy św. ma być dowodem na to, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, jest drogocenną perłą, która mamy zdobyć. Aby zdobyć ten skarb – w pokorze stańmy przed Bogiem, uznajmy swą grzeszność i prośmy o przebaczenie.

Prośmy w intencji Misji Świętych w naszej parafii, prosząc o moc Ducha Świętego i dobre owoce chrześcijańskiego życia. Polecamy także dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i komunii świętej i ich rodziny.

Informacje duszpasterskie 

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie (środa i piątek) o godz.18.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
 2. Dziękujemy p. Jackowi Tomaszewskiemu za koszenie trawy w obrębie kościoła, a ministrantom i lektorom za czyszczenie chodnika wokół kościoła. Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we środę – św. Martę; w piątek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana; w sobotę – św. Alfonsa Marię Liguori, biskupa i doktora Kościoła.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Próba przed I Komunią św.: dzieci klas III a i III b – w poniedziałek o 16.00; zaś klas III c i III d – w poniedziałek o godz. 19.00.
 6. I spowiedź św. dzieci komunijnych, rodziców, chrzestnych i rodzin – w piątek: III a – o 13.00; III b – o 14.00; III c – o 15.00; III d – o 16.00.
 7. Uroczystość I Komunii św. – w sobotę ( 1 VIII): klasy III c i III d – w sobotę o 9.00; zaś klas III a i III b – w sobotę o godz. 11.00.
 8. W sobotę –przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
 9. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 Msza św. z procesją i różańcem fatimskim. Prosimy o zabranie świec.
 10. Chętne dzieci ze scholi parafialnej zapraszamy na próbę przed I Komunią św. – w piątek o godz. 17.00 w domu parafialnym.
 11. W pierwszą sobotę kapłani nie udadzą się do chorych. Z komunią udamy się w ramach misji świętych w sobotę 8 sierpnia.
 12. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Misje Święte w naszej parafii jako duchowe przygotowanie do Jubileuszu 400 – lecia naszej parafii i odpustu ku czci Wniebowzięcia NMP. Bardzo prosimy o modlitwę w domach w intencji Misji Świętych i zapraszamy wszystkich do udziału.
 13. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 14. W „GN” dzisiaj m.in.: – co wiemy o babci Pana Jezusa – św. Annie; – o bł. Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za synową; – o sanktuarium MB Kodeńskiej; – o pożarach kościołów we Francji.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. † Alojza Tworzydło z Leksandrowej i śp. † Krzysztof Łacny z Leksandrowej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”
 16. Modlitwa w int. Misji Świętych i do św. Michała Archanioła…