Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła – 19 lipca 2020

Wprowadzenie do liturgii

Żyjemy w świecie, w którym dobro i zło są tak bardzo zmieszane ze sobą. Dlatego przychodzimy do świątyni, aby od Chrystusa otrzymać siłę i mądrość w odróżnieniu dobra od zła oraz wyboru tego, co dobre i święte.  Zwróćmy się do Boga całym swoim sercem, prośmy o przebaczenie i miłosierdzie Boże dla nas wszystkich.

Przygotowując się do Misji Świętych z okazji 400 – lecia istnienia Parafii, prośmy o moc i dary Ducha Świętego dla całej naszej wspólnoty parafialnej oraz dla Ojca Misjonarza.

Składka na tacę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Informacje duszpasterskie 

  1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Przy głównym wejściu został zainstalowany bezdotykowy punkt dezynfekcji dłoni. Msze Święte transmitowane w dni powszednie (środa i piątek) o godz.18.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  2. Dziś centralna uroczystość odpustowa ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00.
  3. Próba spowiedzi św. dzieci klas III (komunijnych): III a – w poniedziałek o 00; III b – w poniedziałek o 17.00.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Marię Magdalenę; w czwartek – św. Brygidę; w piątek – św. Kingę, patronkę diecezji; w sobotę – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej racji w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Wspominając Patrona kierowców zwracamy się z apelem o rozważną i bezpieczną jazdę, a ofiarami na tacę w tym dniu będziemy mogli wspomóc zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji św. Krzysztof 2020: „jeden grosz za jeden kilometr” prowadzonej przez MIVA Polska. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, wśród nich Ks. Proboszczowi, Ks. Krzysztofowi i Panu Organiście składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów. Msza św. w intencji ks. Proboszcza i ks. Krzysztofa z okazji imienin w sobotę o godz. 18.00.
  5. Program Misji parafialny został dostarczony do naszych domów. Prosimy o modlitwę misyjną w rodzinach, która jest zamieszczona w programie. Gdyby program nie dostał do wszystkich rodzin – można go zabrać z bocznych ołtarzy.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Zapisy na XXXVIII Pieszą Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasną Górę u przewodnika w parafii św. Mikołaja w Bochni.
  8. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – o górze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie; – cuda matki Speranzy, o której Jan Paweł II powiedział, że jej serce żyło w niebie, ale stopy miała na ziemi. Jest także wakacyjny numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. † Stanisława Trzmiel z Połomia D. oraz śp. † Stanisław Rojek z Leksandrowej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”
  10. Modlitwa w int. Misji parafialnych i do św. Michała Archanioła…