Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła – 12 lipca 2020

 

Wprowadzenie do liturgii

                    Zgromadziliśmy się, aby słuchać Bożego słowa i składać Bogu dziękczynienie. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli, jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszych serc, by przemieniało nasze życie. Słuchajmy go uważnie i radośnie dziękujmy za wszystkie obietnice zbawienia

Składka na tacę i w kopertach jako inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiarność.

 Informacje duszpasterskie

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie (środa i piątek) o godz.18.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
 2. Dzisiaj przeżywamy wybory Prezydenta RP. Pamiętajmy o tym patriotycznym i chrześcijańskim obowiązku.
 3. Dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Centralna uroczystość w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Nasza parafia zaproszona jest na środę na mszę św. o godz. 19.00. Szczegółowy program odpustu umieszczony jest na plakatach.
 4. Łukasz z młodzieżą dostarczają do naszych domów program Misji Świętych. Prosimy o modlitwę misyjną w rodzinach, która jest zamieszczona w programie.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30.
 6. Godzina Miłosierdzia w czwartek od 17.00 do 18.00. Zapraszamy na chwilę osobistej adoracji.
 7. Modlitwa o łaski przez wstawiennictwo św. Zygmunta Sz. Felińskiego i Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów diecezji; w środę – św. Bonawenturę; w czwartek – NMP z Góry Karmel; w sobotę – św. Szymona z Lipnicy.
 9. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 10. Zachęcamy do udziału w XXXVIII Pieszej Pielgrzymce z Tarnowa na Jasną Górę w dniach 17-25 sierpnia. Zapisy u przewodnika w parafii św. Mikołaja w Bochni. Szczegóły na plakatach.
 11. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – Czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa?; – o powierzeniu Kościoła opiece św. Józefa. Jest także wakacyjny numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
 12. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Jerzy Stochel z ul. Sienkiewicza. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 13. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…