Ogłoszenia duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła – 5 lipca 2020

Wprowadzenie do liturgii

Chrystus przyszedł pokorny i cichy, a Jego uniżenie przynosi pokój utrudzonym ludzkim sercom. Sprawując Najświętszą Ofiarę, uobecniamy dzieło Chrystusa, który dzisiaj ukazuje nam źródło prawdziwego zwycięstwa prze swe pokorne wyniszczenie w znaku Chleba. Obciążeni grzechami, stańmy pokornie przed Bogiem, prośmy o przebaczenie, abyśmy mieli udział w zwycięstwie Chrystusa i znaleźli ukojenie dla naszych dusz.                    

Informacje duszpasterskie

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie (środa i piątek) o godz.18.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00.
 3. Łukasz z młodzieżą dostarczają do naszych domów program Misji Świętych. Prosimy o modlitwę misyjną w rodzinach, która jest zamieszczona w programie.
 4. Dziękujemy panom Damianowi Capidze, Dawidowi Zymowi, Mateuszowi Palejowi i Grzegorzowi Kuchnikowi za pomoc w zawieszeniu dekoracji.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – bł. Marię Teresę Ledóchowską w środę – św. Jana z Dukli; w sobotę – św. Benedykta, patrona Europy.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach jako inwestycyjna.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Szczegółowy program odpustu znajduje się na plakatach w gablocie.
 9. Ochotnicza Straż Pożarna z Nowego Wiśnicza zwraca się z prośbą do mieszkańców naszej Parafii, aby 12 lipca wzięli udział w wyborach na Prezydenta RP, ponieważ gmina, w której będzie najwyższa frekwencja ma szanse otrzymać nowy Wóz Pożarniczy.
 10. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – o niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów; – o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz szansą na jej pogłębienie.
 11. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.: † Andrzej Guzik z Łomnej. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…
 12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…