Ogłoszenia duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020

Zmartwychwstały Chrystus żyje w Kościele i żyje w ludziach. Służąc, więc bliźnim, służymy samemu Chrystusowi. Biorąc Jego krzyż i wchodząc w trudne sytuacje, odnosimy zwycięstwo, tak jak On przeszedł ze śmierci do życia. Prośmy Go dzisiaj, abyśmy nieustannie wkraczali w nowe życie i umierali dla grzechu, by żyć dla Boga.

            Witamy w naszej wspólnocie ks. Rajmunda Jurolaitis, który głosi kazania przygotowujące nas do misji parafialnych. Obejmijmy naszą modlitwą naszą siostrę zakrystiankę Lillę, która obchodzi swoje imieniny.

Informacje duszpasterskie

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie (środa i piątek) o godz.18.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
 2. Dzisiaj przeżywamy wybory Prezydenta RP. Pamiętajmy o tym patriotycznym i chrześcijańskim obowiązku.
 3. W najbliższym czasie Ks. Łukasz z młodzieżą dostarczą do naszych domów program Misji Świętych. Prosimy o modlitwę misyjną w rodzinach, która jest zamieszczona w programie.
 4. Przygotowując się do Jubileuszu 400-lecia naszej Parafii pragniemy zorganizować okolicznościową wystawę. Dlatego zwracamy się z prośbą o użyczenie zdjęć z rodzinnych uroczystości religijnych i o dostarczenie ich (w podpisanej kopercie) do 5 lipca do Ks. Mirosława.
 5. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu na bieżące potrzeby oraz na inwestycje: w kopertach 3 rodziny = 400 zł; przelewem bankowym 3 rodziny = 700 zł. Bóg zapłać.
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  – w poniedziałek – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. /29 VI/. Msze św. o godz. 6.30; 7.45; 9.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 17.00. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze);
  – we czwartek – NMP Tuchowską; w piątek – św. Tomasza, apostoła.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
 9. Spowiedź św. przed I piątkiem – w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Połomiu D. – w środę o godz. 17.00.
 10. I piątek – Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie.
 11. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 msza św. z różańcem fatimskim.
 12. Do chorych udamy się w tym tygodniu wg następującego porządku ks. Proboszcz – w piątek od 8.30; ks. Mirosław, ks. Łukasz i ks. Krzysztof  – w sobotę od 8.30. Jeśli jeszcze ktoś z chorzy chce aby przyszedł kapłan z komunią świętą, to prosimy o zgłoszenie telefoniczne do czwartku włącznie.
 13. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
 14. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – wakacyjny cykl „Nie ma jak u Mamy”, czyli reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce; – o tym, czy czas zamkniętych świątyń nie był stracony dla duchowości. W nowym numerze „Miłujcie się” m.in. historia Irminy, która po wypadku samochodowym przeżyła śmierć kliniczną i opowiada o czyśćcu, piekle i niebie. Jest także wakacyjny numer „Promyczka dobra”, „Małego Promyczka” oraz „Małego Gościa”.

Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Arch