Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2020

Wprowadzenie do liturgii 

            Chrystus Pan przyjął cierpienie, prześladowanie i śmierć, ale zwyciężył i zmartwychwstał. My również nieraz doznajemy cierpień z powodu wyznawanej wiary. Pan Jezus wzywa nas jednak do wytrwania i umacnia swym przykładem, swą ofiarą i swoim zwycięstwem. Prośmy Go dzisiaj, aby ta ofiara przyniosła nam umocnienie w wierze i przeciwnościach, jakie przynosi życie.

            W dniu dzisiejszym modlitwą obejmijmy wszystkich małżonków i rodziny naszej parafii.        

Informacje duszpasterskie  

 1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie o godz.18.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
 2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu na bieżące potrzeby oraz na inwestycje: w kopertach 3 rodziny = 300 zł; przelewem bankowym 2 rodziny = 500 zł. Bóg zapłać.
 3. Spotkanie dzieci klas III SP wraz z rodzicami oraz próba: klasa IIIc, IIId poniedziałek (22 VI) o godz. 16.00; zaś klasy IIIa, IIIb we środę (24 VI) o godz. 16.00. Spotkania odbędą się w kościele.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – we wtorek – Narodzenie św. Jana Chrzciciela.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, a o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo do św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec po mszy św. o godz. 18.00.
 7. Spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego w środę od godz. 17.30 i w czwartek od 17:30.
 8. Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego:
  – dla klas 5-8 – we środę o 18.00
  – dla klas 0-4 – we czwartek o 18.00
  – w Połomiu D. – w piątek o 9.00
 1. W przyszłą niedzielę (28 VI) kazania w naszej wspólnocie będzie głosił Ks. Rajmund Jurolaitis. Kazania będą wprowadzeniem do misji parafialnych, które będziemy przeżywać od 2 do 9 sierpnia, przygotowując się do jubileuszu 400-lecia erygowania naszej parafii oraz Odpustu ku Czci Naszej Patronki Maryi Wniebowziętej.
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej w piątek na plebanii (26 VI) po Mszy św. wieczornej.
 3. Szkoła muzyczna w Bochni ogłasza zapisy na rok szkolny 2020/2021.
 4. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać: – o praktyce nabożeństw pierwszopiętrowych; – rozmowa z o. Piotrem Śliwińskim o tym, że musimy całkowicie zdać się na Boga.
 5. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…..