Ogłoszenia duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020

Przez Krew Chrystusa Pana Bóg zawarł z ludźmi Nowe Przymierze i ustanowił nowy Lud Boży – Kościół. Nasza niedzielna Eucharystia ma być znakiem tego Nowego Przymierza. Przez grzech jednak łamiemy często Boże przymierze i odchodzimy od Boga. Stąd przeprośmy Go za nasze winy, aby okazać się ludem świętym i skutecznie głosić wśród ludzi nadejście królestwa Bożego.

Składka na tacę i w kopertach – jako inwestycyjna.

Informacje duszpasterskie

 1. Komunikat Ks. Biskupa z ok. Diecezjalnego Święta Rodziny.
 2. W nawiązaniu do komunikatu Ks. Biskupa, w przyszłą niedzielę podczas każdej mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Dlatego prosimy, aby małżonkowie przyszli razem na mszę św. i usiedli obok siebie (w miarę możliwości).
 3. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie o godz.18.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
 4. Dziś w Połomiu Dużym odpust ku czci św. Brata Alberta. Mszę św. odpustową o godz. 10.00 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Bartosz Chęciek, wikariusz z par. katedralnej w Tarnowie.
 5. W oktawie Bożego Ciała Msza św. z procesją o godz. 18.00. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00.
 6. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. połączona z procesją oraz błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków z ziół i kwiatów o godz. 18.00.
 7. Spotkanie dzieci klas III SP wraz z rodzicami oraz próba spowiedzi: klasa IIIc, IIId poniedziałek (15 VI) o godz. 16.00; klasa IIIa, IIIb we środę (17 VI) o godz. 16.00. Spotkania odbędą się w kościele.
 8. Możliwość zakupu strojów komunijnych, dodatków oraz butów – we wtorek (16 VI) o godz. 18.00 w domu parafialnym.
 9. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu na bieżące potrzeby oraz na inwestycje: w kopertach 5 rodzin = 900 zł; przelewem bankowym 7 rodzin = 1300 zł. Bóg zapłać.
 10. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła. W tym dniu nie ma postu; w sobotę – Niepokalanego Serca NMP.
 11. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji 16 dnia miesiąca we wtorek od 17.00
 12. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową i modlitwą do św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego z racji 17 dnia miesiąca, o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 13. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia dla osób świeckich i zakonnych służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole. 
 14. Szkoła muzyczna w Sobolowie ogłasza zapisy na rok szkolny 2020/2021. Szczegóły w gablocie.
 15. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in.: – o Przeistoczeniu i realnej obecności Pana Jezusa w chlebie i winie Jest też do nabycia „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek”
 16. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…