Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca 2020

Wprowadzenie do liturgii

           

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.  Ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, to wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w Trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

Dziś kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej.

Informacje duszpasterskie 

 1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie o godz.18.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00; zaś dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 3. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu na bieżące potrzeby oraz na inwestycje: w kopertach 7 rodzin = 1800 zł; przelewem bankowym 7 rodzin = 1200 zł. Bóg zapłać.
 4. Dziękujemy p. Jackowi Tomaszewskiemu za koszenie trawy w obejściu kościoła. Bóg zapłać.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Jadwigę Królową; w piątek – bł. ks. Romana Sitkę i towarzyszy; w sobotę – św. Antoniego.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec po mszy św. o godz. 18.00.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe w środę o godz. 18.00, poprzedzone modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało – dziękczynienie za dar Eucharystii. Msze święte jak w niedzielę. W związku z trwającym stanem epidemii procesje wokół kościoła odbędą się po Mszy Świętej o godz. 9.00, 11.00 i 15.00.  Składka w Boże Ciało przeznaczona będzie na utrzymanie hospicjów działających na terenie naszej diecezji.
 9. Podczas oktawy Bożego Ciała msza św. z procesją wokół kościoła o godz. 00, a w niedzielę o godz. 11.00.
 10. Odpust ku czci św. Brata Alberta w Połomiu Dużym – w przyszłą niedzielę. Mszę św. odpustową o godz. 10.00 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Bartosz Chęciek, wikariusz z par. katedralnej w Tarnowie.
 11. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać: – duchowa procesja Bożego Ciała; – rozmowa o pogłębianiu wiary w dobie pandemii; – jakiej prezydentury potrzebuje Polska?
 12. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Kazimierz Palej z ul. Nowej, Józefa Burkiewicz z Połomia Dużego i † Maria Rojek z ul. Słowackiego, której pogrzeb będzie we wtorek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
 13. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…..