Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020

Wprowadzenie do liturgii

            „I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić” (Dz 2,4) – usłyszymy dzisiaj te słowa z Dziejów Apostolskich. Bóg chce, by każdy z nas, napełniony Duchem Świętym, mógł przynosić Jego owoc, którym jest miłość. Przejawia się ona na różne sposoby, a nieznający Boga mają prawo usłyszeć prawdę, że są przez Niego kochani. Prośmy podczas świętej liturgii o napełnienie nas Duchem Świętym, aby pozwalał nam mówić różnymi językami miłości. 

 Informacje duszpasterskie 

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego.
 2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Od jutra Msza Święta będzie transmitowana w dni powszednie tylko o godz.18.00, w niedziele o 9.00 i 11.00.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy przez Wielki Post i Okres Wielkanocny gromadzili się na modlitwie różańcowej. Mimo iż nie będzie już transmisji modlitwy różańcowej, zapraszamy, aby gromadzić się w domowych kościołach na rodzinnej modlitwie o ustanie epidemii.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec po mszy św. o godz. 18.00.
 5. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu na bieżące potrzeby oraz na inwestycje: w kopertach 5 rodzin = 900 zł; przelewem bankowym 14 rodzin = 2950 zł. Bóg zapłać.
 6. Kancelaria parafialna czynna codziennie od 8.00 do 9.00 i 17.00 do 18.00.
 7. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Maryi Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 18.00 z nabożeństwem czerwcowym i modlitwą w intencji wszystkich kierowców. Dlatego ofiary składane jutro na tacę są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Karola Lwangę i towarzyszy; w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – św. Bonifacego; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy, koniec okresu komunii wielkanocnej.
 9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30, w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. I czwartek miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
 11. Spowiedź św. przed I piątkiem:
  – codziennie w czasie adoracji od 17.00 do 18.00;
  w piątek i sobotę od 16.00 do 19.00;
  – w Połomiu Dużym – w środę o godz. 17.00.
 12. I piątek miesiąca. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i o 18.00. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. W Połomiu D. o 18.30.
 13. 80 rocznica rozstrzelania przez hitlerowców 10 więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego w Leksandrowej – Nowym Wiśniczu, wśród nich Sługi Bożego ks. Ferdynanda Machaya – w piątek (5 VI). O godz. 00 przy głazie z pamiątkową tablicą w debrzy lasu pomiędzy ZK a cmentarzem więziennym – modlitwa i złożenie kwiatów przez władze samorządowe Nowego Wiśnicza. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
 14. Do chorych udamy się – w sobotę od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie osób, które mamy odwiedzić z posługą sakramentalną.
 15. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej pierwszej soboty miesiąca. Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00 z różańcem fatimskim.
 16. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00; zaś dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00
 17. Informujemy, że Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych będzie kontynuowany od soboty (6 VI 2020 r.). Spotkania będą się odbywały w auli Domu Parafialnego w godz. 18.00 – 19.30. Najbliższe spotkanie 6 czerwca (sobota), kolejne: 7.06; 13.06; 14.06 o godz. 18.00. Na ostatnim spotkaniu, tj. 14.06. będą wydawane zaświadczenia o ukończeniu kursu.
 18. Dla uczniów klas III (komunijnych) jest przygotowany film mający pomóc w przygotowaniu do I Komunii Świętej. Jest do odebrania w zakrystii. Informujemy, że I Komunia św. dzieci klas III będzie 1 VIII (sobota): III a i III b – o godz. 11.00; III c i III d – o godz. 9.00.
 19. Msza św. żałobna za śp. † Witolda Hyrca w czwartek (4 VI) o 15.30 Różaniec o 16.00 Msza św.
 20. W najnowszym numerze „GN” m.in.: o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości; o owocach Ducha Świętego.
 21. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu…..