Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie – 24 maja 2020

Pan Jezus po zmartwychwstaniu przez 40 dni ukazywał się apostołom i mówił im o królestwie Bożym. Po tym czasie wstąpił do nieba. Nie zostawił nas jednak samych. Obiecał, że będzie z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata. Uczniowie z radością wielbili Pana Boga po tym wydarzeniu. Przyłączmy się i my do tej radości. Niech towarzyszy nam nadzieja, że dołączymy kiedyś do chwały Chrystusa Pana.

            Ofiary na potrzeby parafii możemy składać do przygotowanych puszek. 

Informacje duszpasterskie 

 1. Komunikat ks. Bpa Ordynariusza.
 2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele codziennie o godz. 18.00 (maksymalnie 44 osoby) i w Połomiu D. o 18.00 (max 24 osoby) oraz w domach i przy kapliczkach zachowując stosowne przepisy sanitarne dotyczące bezpieczeństwa. Wszystkie msze św. są transmitowane.
 3. Składamy podziękowanie za prace kanalizacyjne przy domu parafialnym: Marcinowi Dańcowi, Radkowi i Wiktorowi Nabielec. Dziękujemy także Jackowi Tomaszewskiemu i Mateuszowi Cholewa za koszenie trawy na placu przykościelnym. Bóg zapłać.
 4. Gromadźmy się w domach na wspólny różaniec – codziennie o godz. 2030 w intencji chorych, za służbę zdrowia, kierujących naszym państwem, za przebywających na kwarantannie oraz o oddalenie pandemii od ludzi.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na bieżące potrzeby oraz na inwestycje: w kopertach. 11 rodzin = 2150; przelewem bankowym 16 rodzin = 3550 zł. Bóg zapłać.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od 17.00. W czasie adoracji możliwość spowiedzi (w konfesjonale pod chórem) i komunii świętej.
 7. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
 8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Filipa Nereusza; – w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45 oraz nabożeństwo do św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Dla uczniów klas III (komunijnych) jest przygotowany film mający pomóc w przygotowaniu do I Komunii Świętej. Jest do odebrania w zakrystii.
 11. Spotkanie Trójek rodziców uczniów klas III ze Szkoły w Nowym Wiśniczu, dot. organizacji I Komunii św. – 29 maja /piątek/ o godz. 17.00 na plebanii.
 12. Zgodnie z dekretem Biskupa Tarnowskiego istnieje możliwość odwiedzin osób chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych, których odwiedzamy w pierwsze soboty o informację, czy w czerwcu ma przyjechać kapłan z komunią świętą.
 13. Msza św. żałobna za śp. † Jadwigę Borowską w piątek (29 V) o 16.00; za śp. † Genowefę Mikulską w sobotę (30 V): o 14.30 różaniec, o 15.00 Msza św.
 14. W najnowszym numerze „GN” specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej; – jakie znaki poprzedza paruzja?
 15. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Zbigniew Świątek pochodzący z Nowego Wiśnicza. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
 16. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu…..