Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020

Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością, więc stajemy przed ołtarzem, gdzie Jego mocą sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego.

Dziękujmy dziś Bożej Opatrzności za wielki dar pontyfikatu św. Jana Pawła II obchodząc
100-tną rocznicę Jego urodzin, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił i prosząc o Jego orędownictwo za nami.               

Informacje duszpasterskie 

 1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele codziennie o godz. 18.00 (maksymalnie 44 osoby) i w Połomiu D. o 18.00 (max 24 osoby) oraz w domach i przy kapliczkach (zachowując stosowne przepisy sanitarne dotyczące bezpieczeństwa). Zgodnie z obowiązującymi przepisami w czasie nabożeństw wszyscy powinni mieć zakryte usta i nos (założone maseczki), pamiętajmy także o odpowiedniej odległości między sobą, również na placu kościelnym (ok. 2 m). Wszystkie msze św. są transmitowane.
 2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na bieżące potrzeby oraz na inwestycje: w kopertach 4 rodziny = 1550 zł.; przelewem bankowym 14 rodzin = 3300 zł. Bóg zapłać.
 3. Gromadźmy się w domach na wspólny różaniec – codziennie o godz. 2030 w intencji chorych, za służbę zdrowia, kierujących naszym państwem, za przebywających na kwarantannie oraz o oddalenie pandemii od ludzi.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od 17.00. W czasie adoracji możliwość spowiedzi (w konfesjonale pod chórem) i komunii świętej. Przypominamy, że czas Komunii św. i spowiedzi wielkanocnej kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, czyli 7 czerwca. Nie ma od tego dyspensy.
 5. Dni modlitw o urodzaje – w poniedziałek, wtorek i w środę o 18.00. Przez wstawiennictwo Maryi i wszystkich świętych będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów oraz o zachowanie od nieszczęść, gradu, huraganu i powodzi. Z powodu ograniczeń państwowych tradycyjne procesje do figur nie odbędą się.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Stanisława Papczyńskiego.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Dla uczniów klas III (komunijnych) jest przygotowany film mający pomóc w przygotowaniu do I Komunii Świętej. Jest do odebrania w zakrystii.
 9. Spotkanie Trójek rodziców uczniów klas III ze Szkoły w Nowym Wiśniczu, dot. organizacji I Komunii św. – 29 maja /następny piątek/ o godz. 17.00 na plebanii. Prosimy rodziców o zgłaszanie im sugestii dot. daty Pierwszej Komunii św.
 10. Zgodnie z dekretem Biskupa Tarnowskiego istnieje możliwość odwiedzin osób chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych, których odwiedzamy w pierwsze soboty o informację, czy w czerwcu ma przyjechać kapłan z komunią świętą.
 11. Msza św. żałobna za † Jana Chojeckiego w poniedziałek (18 V): o 14.30 różaniec, o 15.00 Msza św.; za: † Bronisława (on) Kupczyka w czwartek (21 V): o 15.30 różaniec, o 16.00 Msza św.; za † Janusza Matrasa w piątek (22 V): 15.30 różaniec, o 16.00 Msza św.
 12. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – o heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża; – reportaż z Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Jest także MGN, Promyczek Dobra i Mały promyczek.
 13. W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca śp.: † Anna Nalepka z ul. J. Matejki, † Anna Kurek z Połomia Dużego oraz † Barbara Nakielna z Leksandrowej, której pogrzeb będzie we wtorek. Polecajmy je Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
 14. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.