Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020

W niedzielę – dzień zmartwychwstałego Chrystusa – gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą, jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Pan Bóg wezwał nas z ciemności do swojego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię. Prośmy Go dzisiaj, abyśmy poprzez sakramentalne znaki umieli Go dostrzec, który w Jezusie Chrystusie zbliża się do nas, grzesznych ludzi.

1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele codziennie o godz. 18.00 (maksymalnie 29 osób) i w Połomiu D. o 18.00 (max 16 osób) oraz w domach i przy kapliczkach (zachowując stosowne przepisy sanitarne dotyczące bezpieczeństwa). Zgodnie z obowiązującymi przepisami w czasie nabożeństw i mszy świętej wszyscy powinni mieć zakryte usta i nos (założone maseczki), pamiętajmy również o odpowiedniej odległości między sobą (ok. 2m), również na placu kościelnym. Wszystkie msze św. są transmitowane.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na bieżące potrzeby oraz na inwestycje: w kopertach 2 rodziny = 250 zł.; przelewem bankowym 20 rodziny = 3500 zł.; na misje 1 rodzina = 50 zł. Bóg zapłać.
  3. Gromadźmy się w domach na wspólny różaniec – codziennie o godz. 2030 w intencji chorych na koronawirusa, za służbę zdrowia, kierujących naszym państwem, za przebywających na kwarantannie oraz o oddalenie pandemii od ludzi. Łączymy się wtedy na modlitwie przez transmisję internetową.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od 17.00. W czasie adoracji możliwość spowiedzi (w konfesjonale pod chórem) i komunii świętej.
  5. Msza św. w Rocznicę I Komunii św. – w int. dzieci klas IV, rodziców, nauczycieli, wychowawcy i siostry katechetki – we wtorek o godz. 17.00.
  6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – w środę NMP Fatimską, we czwartek – św. Macieja Apostoła oraz św. Zofię, męczennicę; w sobotę – św. Andrzeja Bobolę, dzień Imienin Ks. Bpa Ordynariusza. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i obejmujemy ich naszą modlitwą.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Dla uczniów klas III (komunijnych) jest przygotowany film mający pomóc w przygotowaniu do I Komunii Świętej. Jest do odebrania w zakrystii.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Wiesław Daniec z Leksandrowej, † Jadwiga Borowska z Kopalin, † Lucyna Burkiewicz-Paciorek z Połomia Dużego oraz † Leopold Kawalec z Leksandrowej. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie… .
  10. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.