Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020 r.

Wprowadzenie do liturgii

        Chrystus staje dziś przed nami jako Dobry Pasterz. Ukazuje nam, jak bardzo Mu na nas zależy, nawet wtedy, gdy upadamy, zmęczeni ciężarem życia. Jednocześnie chce nas zachęcić do tego, abyśmy sami umieli kochać szczerze. Taką miłością żyjemy wtedy, gdy potrafimy drugiemu człowiekowi oddać siebie, swój czas, cierpliwość, dobre słowo. Pomyślmy dzisiaj, czy chcemy w ten sposób naśladować Chrystusa Dobrego Pasterza.

Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

Informacje duszpasterskie 

  1. Przebywając na kwarantannie wszyscy kapłani naszej parafii składamy serdecznie podziękowania za każdą modlitwę, wsparcie, życzliwość i więź duchową z nami. Pragniemy poinformować, że nasza kwarantanna ma potrwać do czwartku włącznie (7 V). Zatem do czwartku włącznie (7 V) nie będą sprawowane msze św. w kościele, ani nabożeństwa majowe. Intencje zamówionych mszy św. będą odprawione w wyznaczonym terminie na plebanii. W ostatni czwartek zostaliśmy poddani testom na obecność koronawirusa i czekamy nadal na wyniki badań. Księża czują się dobrze. O wszelkich zmianach będziemy informować na internetowej stronie i Facebook’u parafii.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na ogrzewaniem, bieżące potrzeby oraz na inwestycje: w kopertach 3 rodzin = 1150 zł.; przelewem bankowym 16 rodzin = 2470 zł. Bóg zapłać.
  3. Codziennie o godz. 2030 gromadźmy się w domach na wspólny różaniec w intencji chorych na koronawirusa, za służbę zdrowia, kierujących naszym państwem, za przebywających na kwarantannie oraz o oddalenie pandemii od ludzi. Łączymy się wtedy przez internet z naszym kościołem gdzie Siostry Zakonne prowadzą różaniec.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – w poniedziałek św. Floriana; w środę św. Filipa i Jakuba, Apostołów; – w piątek św. Stanisława Szczepanowskiego, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji, a także rocznica zakończenia II wojny światowej.
  5. Serdecznie zachęcamy do odprawiania nabożeństw majowych w domach i przy kapliczkach, zachowując stosowne przepisy prawne dotyczące bezpieczeństwa.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „GN” m.in.: – zdrowy i niezdrowy kult Maryi: czym są i jak je od siebie odróżnić? – o ofiarnym wolontariacie zakonnic i księży w domach pomocy dotkniętych koronawirusem; – o duchowym oddaniu się Maryi przez Ks. Prymasa Wyszyńskiego; – jak Czesi poradzili sobie z koronawirusem.
  7. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Arch