Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020

Zmartwychwstały Chrystus obecny jest w Kościele, gdy sprawujemy ofiarę mszy św. To On sam przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. To Jego poznajemy po łamaniu chleba. Z wiarą przystąpmy do tego ołtarza, by słuchać słów Boga i spożywać Ciało Chrystusa. Zostaliśmy wykupieni drogocenną Krwią Chrystusa.

            Polecamy Bogu w naszych modlitwach wszystkich naszych parafian w dniu odpustu ku czci św. Józefa Rzemieślnika, prosząc o błogosławieństwo w nauce, pracy i wszystkich obowiązkach. Prośmy także o dar deszczu oraz ocalenia nas od epidemii wirusa.           

Informacje duszpasterskie 

 1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na wydatki związane z ogrzewaniem kościoła, kaplicy w Połomiu Dużym i częściowo domu parafialnego oraz na inwestycje: w kopertach 9 rodzin = 2050 zł.; przelewem bankowym 21 rodzin = 2920 zł. Dziękujemy także za adnotacje przy przelewach i każde życzliwe słowa. Bóg zapłać.
 2. Przypominamy, że w myśl obecnych przepisów w naszym kościele może przebywać jednocześnie 29 osób (w Połomiu Dużym – 16 osób). Zgodnie z obowiązującymi przepisami w czasie mszy świętej wszyscy powinni mieć zakryte usta i nos (założone maseczki). Wszystkie msze św. są transmitowane.
 3. Zapraszamy do modlitwy różańcowej o ustanie epidemii codziennie o 20.30, która jest także transmitowana przez internet.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od 17.00 do 18.00. W czasie adoracji możliwość spowiedzi oraz przyjęcia Komunii świętej. Do spowiedzi można przystępować również w czasie każdej mszy świętej i nabożeństw majowych, które rozpoczną się w piątek (1 V). Zachęcamy również do odprawiania majówek w domach lub przy kapliczkach czy krzyżach przydrożnych.
 5. W liturgii Kościoła wspominamy – w środę św. Katarzynę ze Sieny.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. I piątek miesiąca. Msze św. o NSPJ o 6.30; 7.00 i 18.00. W Połomiu D. o 18.00.
 8. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – w sobotę (2 V). Msze św. o godz. 6.30; 7.45; 9.00, 11.00 – w intencji Ojczyzny oraz o 17.00 z nabożeństwem majowym. Nie będzie mszy św. o godz. 15.00. W Połomiu Dużym o 10.00.
 9. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flagi państwowej.
 10. W I sobotę miesiąca kapłani nie udadzą się do chorych z komunią świętą, a w przyszłą niedzielę nie będzie zmiany tajemnic różańcowych.
 11. Scholę parafialną zapraszamy na próby on-line w soboty o 10.00 i druga grupa na 10.30. Wszelkie informacje na stronie parafialnej.
 12. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1 % naszego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na działalność naszej świetlicy parafialnej.
 13. Dla uczniów klas III (komunijnych) jest przygotowany film mający pomóc w przygotowaniu do I Komunii Świętej. Jest do odebrania w zakrystii.
 14. W „GN” m.in.: – zanim sąd oczyścił go z zarzutu pedofilii, australijski kardynał spędził w ciężkim więzieniu ponad 13 miesięcy; – dlaczego w rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym warto sięgać po Pismo św.?; – czy adoracja Najświętszego Sakramentu przez internet ma sens?
 15. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Jan Chojecki z Olchawy i † Henryk Brzegowy ze Starego Wiśnicza – Kopalin. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 16. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu….