Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia 2020

Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Każdy z nas potrzebuje Bożego miłosierdzia i błogosławieństwa Bożego w naszych pracach i podejmowanych codziennych obowiązkach. Warto przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

Obejmujemy modlitwą wolontariuszy naszej „Caritas parafialnej”, „Szkolnego Koła Caritas” i Wolontariat młodzieży oraz wszystkich wspierających dzieła miłosierdzia w naszej parafii oraz całą naszą parafię.

Informacje duszpasterskie 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na cele parafialne i inwestycje: w kopertach 3 rodziny = 500 zł.; przelewem bankowym 26 rodzin = 3295 zł. Bóg zapłać.
 2. Od jutra (poniedziałek) może w naszym kościele przebywać jednocześnie 29 osób. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w czasie mszy świętej wszyscy (poza kapłanem) powinni mieć zakryte usta i nos (założone maseczki). Ściągamy je tylko na moment Komunii świętej. Wszystkie msze św. są transmitowane.
 3. Zapraszamy do modlitwy różańcowej o ustanie epidemii codziennie o 20.30, która jest także transmitowana przez internet.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od 17.00 do 18.00. W czasie adoracji możliwość spowiedzi oraz przyjęcia Komunii świętej. Do spowiedzi można przystępować również w czasie każdej mszy świętej.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: – w czwartek św. Wojciech, bpa i męczennika, głównego patrona Polski; – w piątek św. Jerzego; – w sobotę św. Marka Ewangelisty. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i obejmujemy naszą modlitwą oraz zapraszamy do udziału we mszy św.
 6. W przyszłą niedzielę (26.04) odpust ku czci św. Józefa Rzemieślnika.
 7. Od przyszłej niedzieli wznowione zostają msze święte w Połomiu Dużym, na których może być maksymalnie 16 osób.
 8. Ofiary składane w bieżącym tygodniu (przelewem i w kopertach) będą przeznaczone na ogrzewania kościoła, kaplicy w Połomiu Dużym i częściowo domu parafialnego. Bóg zapłać za otwarte serca.
 9. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1 % naszego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na działalność świetlicy parafialnej.
 10. W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca śp. † Helena Wyrwa z ul. Nowej, mama ks. Adama oraz śp. † Genowefa Mikulska z ul. Długiej.  Polecajmy je Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 11. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu….