Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 12 kwietnia 2020

Wprowadzenie do liturgii

      „Chrystus Zmartwychwstał, alleluja!

      Prawdziwie Zmartwychwstał, alleluja”!

Tym zawołaniem, pełnym wiary i nadziei, chrześcijanie pozdrawiają się w wielkanocny poranek, aby dać świadectwo wierze, że Chrystus, który cierpiał, umarł na krzyżu oraz został pochowany w grobie, zmartwychwstał i żyje pośród nas.

Niech ta prawda, która w sposób szczególny wybrzmiewa podczas wielkanocnej Eucharystii, ożywia naszą wiarę i daje nam niezachwianą nadzieję, że i my również kiedyś zmartwychwstaniemy.

Otwórzmy nasze serca i umysły na Zmartwychwstałego Pana, który jest prawdziwie obecny w Eucharystycznej Ofierze.

Informacje duszpasterskie 

  1. Dziękujemy za życzliwość i wasze ofiary przekazywane na konto bankowe naszej parafii. 
  2. Jutro drugi dzień Świąt Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu wspieramy naszymi ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
  3. Msze św. w naszym kościele w niedziele i w dzień powszedni jak do tej pory – tylko dla tych osób, które zamówiły intencję mszalną, po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu, jednak nie więcej niż 5 osób łącznie. Wszystkie Msze św. są transmitowane.
  4. Transmisja modlitwy różańca o ustanie epidemii codziennie o 20.30.
  5. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej post nie obowiązuje.
  6. Przyszła niedziela /19 IV/ jest NIEDZIELĄ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Naszą modlitwą obejmijmy szczególnie tych, którzy bezinteresownie poświęcają się ludziom potrzebującym, szczególnie poświęcającym się walce z pandemią koronawirusa. Z okazji patronalnego święta składamy pracującym w parafialnym oddziale Caritas oraz wspierających dzieła charytatywne serdeczne podziękowania za ich pracę i wyobraźnię miłosierdzia oraz życzymy, aby ludzka życzliwość zachęcała do dalszej troski o drugiego człowieka. 
  7. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Bronisław Kupczyk z Olchawy, † Janusz Matras z ul. Widok oraz † Witold Hyrc z ul. Nowej Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu….
  8. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. V Synodu…
  9. Życzenia: