Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – 13 kwietnia 2020

W oktawie Wielkanocy Kościół w liturgii wspomina objawienia Chrystusa Zmartwychwstałego. Spotkania i rozmowy utwierdzają Apostołów w przeświadczeniu, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał. Niech i nas umacniają w wierze i codziennym kroczeniu za Zmartwychwstałym Jezusem.

Obejmujemy naszą modlitwą uczelnie katolickie: KUL i UP JP II.

1. Kończąc obchody Triduum Paschalnego dziękujemy wszystkim rodzinom za wspólnotę modlitwy różańcowej oraz duchowy udziału w nabożeństwach poprzez transmisję internetową;
  2. Składamy podziękowania tym, którzy przyczynili się do ubogacenia liturgicznych obchodów Wielkiego Tygodnia, mimo ograniczeń spowodowanych pandemią wirusa:

za oprawę muzyczną p. Organiście, śpiewającym „Pasję” oraz asyście;

– Siostrom zakonnym za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego;

– za ofiary złożone podczas Gorzkich Żali na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

– wszystkim ofiarodawcom za dary składane dla potrzebujących w sklepach: Maja, Centrum, Groszek, Lewiatan; p. Jakubowi Wzorkowi za transport żywności ze sklepów do punktu Caritas na plebanii; „Caritas parafialnej” za przygotowywanie paczek żywnościowych; Strażakom za dostarczenie ich do potrzebujących;

– za troskę o czystość w kościele p. Annie Jędrzejek;

– Firmie Bestconnect za gratisową instalację światłowodu do transmisji internetowej;

– za wszystkie otrzymywane życzenia od Was oraz każdą życzliwość i wsparcie. Bóg zapłać.

1. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na cele parafialne i inwestycje: a) w kopertach 9 rodzin => 1250 zł.; przelewem bankowym 39 rodzin => 7120 zł. b) na kwiaty oraz Caritas (6 rodzin) => 350 zł. Bóg zapłać.
  2. Najbliższa niedziela jest NIEDZIELĄ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, do której przygotowujemy się przez nowennę do Bożego Miłosierdzia.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w przedsionku zakrystii. W „GN” m.in.: – o mało znanym obliczu Jerozolimy – miasta, w którym umarł i zmartwychwstał Jezus; – jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu; – jak nie nudzić się na Mszy św. i kochać Kościół.
  4. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu….
  5. Wesołego Alleluja!!!