Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020

Od dzisiejszej niedzieli widzimy krzyże i obrazy zasłonięte na znak smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska. Bądźmy z Nim, kiedy będzie nas zbawiał podczas ofiary krzyża. Ofiary, która także uobecnia się w czasie każdej Mszy św.

Obejmujemy naszą modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii; a także służby medyczne, sanitarne, państwowe, wolontariuszy oraz chorych, samotnych i starszych.

1. W związku ze zmianą czasu – od jutra (poniedziałek) następuje także zmiana godziny wieczornych mszy św., które będą o godz. 18.00. W sprawach kancelaryjnych prosimy kontaktować się telefonicznie.
  2. Transmisja mszy św. z naszego kościoła w dni powszednie o 6.30; 7.00 i 18.00; w niedzielę z każdej mszy św.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w ostatnim tygodniu w kopertach 2 rodziny (300 zł) i  przelewem bankowym 5 Rodzin (380 zł.). Bóg zapłać.
  4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu Chrystusa Ukrzyżowanego lub przelewem bankowym.
  5. Msze św. w naszym kościele w niedziele i w dzień powszedni jak do tej pory – dla tych osób, które zamówiły intencję mszalną i najbliższej rodziny, jednak nie więcej niż 5 osób łącznie.
  6. Wszystkie nabożeństwa wielkopostne są zawieszone do odwołania.
  7. Starajmy się odprawiać nabożeństwa wielkopostne w domu, gromadząc całą rodzinę. Można tu korzystać z radia, telewizji i internetu. O godz. 2030 gromadźmy się w domach na wspólny różaniec o oddalenie epidemii. Transmisja modlitwy różańca z naszego kościoła na stronie naszej parafii codziennie o 20.30.
  8. W I sobotę miesiąca kapłani nie udadzą się do chorych z komunią świętą.
  9. Zachęcamy wiernych, aby przystępować do spowiedzi św. w dni powszednie, unikając tłumów przed Świętami. Dodatkowa spowiedź codziennie od 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.00 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.
  10. Przyszła niedziela – Palmowa, rozpoczyna Wielki Tydzień.
  11. Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. nie pójdą do chorych (do odwołania).
  12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła….