Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu- 22 marca 2020

Wprowadzenie do liturgii

 Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Radości. W połowie czasu pokuty Kościół zaprasza nas do radości. Źródłem radości jest Bóg. Choć zmagamy się z epidemią wirusa, to ani na moment nie powinniśmy stracić z naszych oczu Chrystusa. On jest naszym Zbawicielem i Życiem. Jemu zawierzamy siebie samych, nasze rodziny, parafię, Ojczyznę i świat cały.

Obejmujemy naszą modlitwą wszystkie służby medyczne, sanitarne i państwowe.

 Informacje duszpasterskie 

 1. Msze św. w naszym kościele w niedziele i w dzień powszedni jak do tej pory – dla tych osób, które zamówiły intencję mszalną i najbliższej rodziny.
 2. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i ciemnicy można składać do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu Chrystusa Ukrzyżowanego.
 3. Gorzkie Żale, Droga krzyżowa, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, różaniec i koronka oraz wszystkie nabożeństwa dodatkowe i spotkania grup parafialnych oraz kurs przedmałżeński są zawieszone do odwołania.
 4. Starajmy się odprawiać nabożeństwa wielkopostne w domu, gromadząc całą rodzinę. Można tu korzystać z radia, telewizji i internetu. O godz. 20.30 gromadźmy się w domach na wspólny różaniec w intencji chorych na koronawirusa, służby zdrowia, kierujących naszym państwem i o oddalenie pandemii. Transmisja modlitwy różańca z naszego kościoła na facebook’u naszej parafii codziennie o 20.30.
 5. Zachęcamy wiernych, aby przystępować do spowiedzi św. w dni powszednie, unikając tłumów przed Świętami. Dodatkowa spowiedź codziennie od 16.30.
 6. Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. nie pójdą do chorych (do odwołania).
 7. W liturgii Kościoła w środę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani znajdą informację na stronie internetowej adoptujzycie.pl.
 8. W czwartek, 26 marca, przypada w Kościele polskim Dzień modlitw za więźniów z okazji wspomnienia Świętego Dobrego Łotra. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom.
 9. Organizowana jest zbiórka żywności dla potrzebujących z naszej parafii w sklepach: „Maja”, „Centrum”, „Groszek”, „Lewiatan”. Do specjalnie oznakowanych kartonów możemy składać trwałe produkty żywnościowe: mąkę, makaron, cukier, olej, konserwy itp.
 10. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Andrzej Tworzydło pochodzący z Nowego Wiśnicza. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…
 11. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła….