Środa Popielcowa – 26 lutego 2020

„Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz… Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Słowa te wypowie kapłan, posypując nasze głowy popiołem. Popiół ten pochodzi z palm poświęconych w ubiegłym roku w Niedzielę Palmową. Wtedy były one piękne i okazałe, zachwycały nas swoim pięknem i bogactwem kolorów. Dziś został z nich tylko popiół.

Posypanie głów popiołem ma przypominać o nietrwałości świata, a także zachęcić nas do pokuty i przemiany życia. Prośmy u początku Wielkiego Postu, by czas ten był dla każdego z nas czasem szczególnej troski o sprawy naszej duszy: czasem modlitwy, umartwienia i praktykowania dobrych uczynków. Niech Duch Św. otworzy nasze serca, abyśmy owocnie przeżyli tegoroczny Wielki Post.

Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na „Caritas” jako nasza jałmużna wielkopostna. Bóg zapłać za każdy gest wyobraźni miłosierdzia.

Informacje duszpasterskie

  1. Dziś obowiązuje post ścisły (trzy posiłki, w tym jednego do sytości i dwa lekkie) oraz abstynencja, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Msze św. i posypanie głów popiołem dziś jeszcze o: 7.00; 8.00 oraz o 15.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 17.00.