Ogłoszenia parafialne – VI Niedziela Zwykła – 16 lutego 2020

Jeśli chcesz, zachowasz przykazania” – usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Bóg wzywa nas, byśmy nie szukali wykrętów, ale poważnie traktowali Boże prawo. Niech udział w Eucharystii, będącej uwielbieniem Boga Ojca przez Chrystusa, z |Chrystusem i w Chrystusie, zwłaszcza przez przyjęcie Ciała Pańskiego, naszego pokarmu na życie wieczne, uzdalnia nas do takiego życia, byśmy zawsze mogli Bogu się podobać.

Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 Informacje duszpasterskie

 1. Składamy podziękowania za ofiary na inwestycje złożone w minionym tygodniu: na tacę = 9750 zł.; w kopertach (22 rodziny) = 2900 zł.; przelewem bankowym (6 rodzin) = 700 zł. Bóg zapłać.
 2. Godzina Miłosierdzia – z racji 16 dnia miesiąca – dziś od 16.00. Zapraszamy na chwilę osobistej adoracji.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w sobotę – Katedrę św. Piotra Apostoła.
 4. Modlitwa o łaski przez wstawiennictwo św. Zygmunta Sz. Felińskiego – w poniedziałek o godz. 16.45.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek o godz. 18.00 na plebanii.
 7. Młodzież naszej parafii i wszystkich chętnych zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i kolejną konferencję o Eucharystii w piątek (21 II) o 20.00 w kościele.
 8. Wyjazd do Częstochowy na mszę św. i charyzmatyczne spotkanie modlitewne w sobotę /22 II/. Szczegóły w gablocie.
 9. W przyszłą niedzielę (23 II) rozpoczniemy Nabożeństwo 40-godzinne nieszporami o godz. 16.30.
 10. W najnowszym „GN” m. in.: – o bł. ks. Michale Sopoćko; – o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła. W MGN: – szkło powiększające na Wielki Post; – „Wielka tajemnica wiary”, czyli co dzieje się podczas każdej mszy św.; – o ośrodku dla niewidomych w Laskach. Jest także „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz nowy numer „Miłujcie się”.
 11. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Janina Gawenda z Leksandrowej. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
 12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.