Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła – 9.02.2020

Udział we mszy św. niedzielnej jest dla nas wyjątkowym czasem spotkania z naszym Zbawicielem i złożenia Jego Najświętszej Ofiary.

     Pan Jezus wzywa nas, abyśmy w codzienności naszego życia byli światłem i solą wszędzie tam, gdzie żyjemy, uczymy się, pracujemy. Otwórzmy nasze serca na Słowo Boże, przyjęcie Komunii św. i pozwólmy, aby nasze umysły zostały przeniknięte światłem Ewangelii.

     Składka dzisiejsza – na tacę i w kopertach – jako inwestycyjna.

 Informacje duszpasterskie

  1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu w kopertach (1 rodzina) – 100 zł.; przelewem bankowym (4 rodziny) – 600 zł. Bóg zapłać.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Scholastyki, we wtorek wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zostanie odprawiona msza św. z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 15.00, na którą zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących, samotnych i starszych. W czwartek – św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Spotkanie uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania – w czwartek o godz. 17.00. Prosimy o obecność rodziców.
  5. Próba scholi – w sobotę (15 II) o godz. 10.00.
  6. Stowarzyszenie Muzyczne „Canon” zaprasza wszystkie dzieci na zabawę karnawałową – w sobotę (15 II) od godz. 16.00 do 19.00 w domu parafialnym. Mile widziane stroje i maski.
  7. Godzina Miłosierdzia – z racji 16 dnia miesiąca – w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy na chwilę osobistej adoracji.
  8. W najnowszym „GN” m.in.: – skąd wzięła się praktyka mszy św. gregoriańskich i dlaczego powinno ich być 30; – o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym; – opowieść o mieście Wuhan, w którym pojawił się koronawirus. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
  9. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Władysława Rojek z Połomia Dużego, ostatnio mieszkała w Nowym Wiśniczu przy ul. Kwiatowej. Pogrzeb we wtorek o 13.00 w kościele. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
  10. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.