Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02.2020

Obchodzimy dzisiaj święto Ofiarowania Pańskiego, gdy Symeon i Anna rozpoznali w małym Jezusie Zbawiciela. Czasem trudno zobaczyć Boga i Jego działanie w tym, co niepozorne i zwyczajne. Tymczasem On przychodzi do nas w czasie każdej mszy św. i jest przy nas w naszej codzienności. Pozwólmy Chrystusowi, aby był światłem naszego życia.

Dziś przeżywamy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszymi modlitwami szczególnie otaczamy Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, które pracują w naszej parafii oraz prosimy o nowe powołania. A w naszej rodzinie parafialnej witamy o. Roberta Pyłypczuka – bernardyna z Żytomierza na Ukrainie, który głosi dziś kazania.

Składka dzisiejsza przeznaczona jest na klasztory klauzurowe.

 Informacje duszpasterskie

 1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w ostatnim tygodniu przelewem bankowym (2 rodziny) – 600 zł. Bóg zapłać.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 3. Na placu kościelnym można złożyć ofiary do puszek na Seminarium Duchowne OO. Bernardynów z Prowincji na Ukrainie.
 4. Młodzież naszej parafii zaprasza wszystkich na wspólne kolędowanie – dziś po mszy św. wieczornej w naszym kościele.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Agatę. W czasie mszy św. poświęcenie chleba, wody i soli; w czwartek – św. Pawła Mikę i Towarzyszy.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 16.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
 8. Spowiedź św. przed I piątkiem:
  – dla dzieci i młodzieży – w czwartek od godz. 16.00.
  – dorośli – w piątek od godz. 16.00.
   – W Połomiu Dużym – w środę o godz. 16.00.
 9. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msza św. o NSPJ o 6.30;7.00 i 17.00. W Połomiu D. Msza św. o godz. 17.30.
 10. Składka w przyszłą niedzielę – na tacę i w kopertach – jako inwestycyjna.
 11. Serdecznie dziękujemy Świetlicy parafialnej, Akcji Katolickiej, dyrekcji SP w Nowym Wiśniczu, nauczycielom i wolontariuszom za zorganizowanie i przeprowadzenie „Zimowiska parafialnego” dla dzieci i młodzieży, a szczególnie Pani Anicie Całce za koordynację całego przedsięwzięcia. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% należnego podatku za ubiegły rok na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1% znajdziemy na internetowej stronie parafii, w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach.
 12. W najnowszym „GN” m.in.: – o debacie na temat praworządności w Polsce; – sylwetki kandydatów w wyborach na Prezydenta RP. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Wanda Kaczmarczyk z Leksandrowej, † Wiesław Górzyński pochodzący z ul. Długiej i † Stanisław Łacny z Łomnej. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
 14. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.