Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020

Wprowadzenie do liturgii

Przeżywamy kolejną niedzielę synodalną. Kontynuujemy naszą modlitwę za parafię, która tworzą różni ludzie. Ci bardziej i ci mniej wierzący. Ci praktykujący wytrwale swoją wiarę i ci, którzy już dawno zapomnieli o modlitwie i sakramentach. Jesteśmy wszyscy za siebie odpowiedzialni przed Panem Bogiem. Otwórzmy zatem nasze serca na działanie łaski Bożej i pozwólmy, aby ona nas natchnęła do większej miłości braterskiej. Tylko tak znajdziemy sposób na ponowne przyprowadzenie do Chrystusa tych, którzy od niego odeszli i osłabli w wierze.

 Informacje duszpasterskie

 1. Składamy Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie, podatki, ubezpieczenie i sprzątanie kościoła: na tacę – 12.100 zł, w kopertach (5 rodzin) – 800 zł, przelewem bankowym (1 rodzina) – 100 zł. Bóg zapłać.
 2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Tomasza z Akwinu; w środę – Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie; w piątek – św. Jana Bosko.
 4. Triduum dla Ojców i Matek przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej – w czwartek, piątek i sobotę o godz. 17.00.
 5. Czuwanie modlitewne ze św. o. Pio – w piątek o godz. 17.00.
 6. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30 i 7.00. O godz. 17.00 msza św. połączona z rozważaniem I-sobotnim i różańcem fatimskim.
 7. Do chorych udamy się wg następującego porządku: Ks. Łukasz – w piątek od 13.30; Mirosław – w sobotę od godz. 8.30; Ks. Krzysztof – w sobotę od 14.30; Ks. Proboszcz w sobotę od 15.00.
 8. W przyszłą niedzielę /2 lutego/ Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, Dzień Życia Konsekrowanego. Obejmujemy naszymi modlitwami Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi posługujące w naszej parafii. W czasie każdej mszy św. poświęcenie świec „gromnic”, które zapalamy przy łóżku umierającego oraz w czasie nawałnic: huraganu, gradu i burzy. W zakrystii można nabyć gromnice oraz okapniki. Składka przeznaczona jest na klasztory klauzurowe. Kazania będzie głosił Bernardyn z Ukrainy – O. Robert Pyłypczuk. Na placu kościelnym będzie można złożyć ofiary do puszek na Seminarium Duchowne OO. Bernardynów z Prowincji na Ukrainie.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 10. Parafialny zespół OREMUS i młodzież naszej parafii zapraszają na koncert kolęd w przyszłą niedzielę (2 II) po wieczornej mszy świętej.
 11. Na stronie internetowej naszej parafii znajdują się bardzo ważne informacje dla uczestników Zimowiska organizowanego przez Świetlicę parafialną i Akcję Katolicką.
 12. Burmistrz Nowego Wiśnicza informuje o możliwości odbioru nakazów płatniczych na rok podatkowy 2020 w Urzędzie Miejskim w godzinach pracy urzędu.
 13. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Bochni w trosce o bezpieczeństwo przypomina o obowiązku corocznego przeprowadzenia kontroli przewodów kominowych, dymowych, wentylacyjnych i spalinowych w budynku.
 14. W najnowszym „GN” m.in.: – o inicjatywie papieża Franciszka dotyczącej ustanowienia Niedzieli Słowa Bożego; – słowa papieży wygłoszone na terenie obozu Auschwitz, odpowiadające na pytanie jak mogło dojść do takiego ludobójstwa. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
 15. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.