Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Zwykła – 19 stycznia 2020

Wprowadzenie do liturgii

 Eucharystia jest uwielbieniem Boga Ojca za dzieło zbawienia dokonane przez Jego Syna, Jezusa Chrystusa, w Duchu Świętym. Uczestnicząc we Mszy Świętej, chcemy uwielbić Boga i wyrazić naszą wdzięczność za to, że Syn Boży rodzi się na ołtarzu i zostaje z nami i dla nas w Najświętszym Sakramencie – na zawsze.

Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła, częściowo domu parafialnego oraz na podatki, ubezpieczenie i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Informacje duszpasterskie

 1. Komunikat ks. Biskupa.
 2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 9 Rodzin = 1050 zł.; przelewem bankowym 3 Rodziny = 600 zł. Bóg zapłać.
 3. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie w czasie wizyty duszpasterskiej tzw. kolędy oraz za złożone z tej okazji ofiary, których część przeznaczamy m.in. na Dom Księży Emerytów w Tarnowie, na Seminarium Duchowne w Tarnowie, na działalność grup duszpasterskich w parafii oraz na zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych i oazy parafialnej.
 4. Do soboty trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kościół katolicki włącza się w to dzieło modlitwy ekumenicznej, aby wszyscy chrześcijanie różnych wyznań spotkali się w jednej rodzinie dzieci Bożych.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Agnieszkę; w piątek – św. Franciszka Salezego; w sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
 7. Koncert Noworoczny – dziś w Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej 1 o godz. 18.00.
 8. We wtorek obchodzimy Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy szczególnie w tych dniach o naszych drogich babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy. Jako prezent może posłużyć album o naszych kościołach „Nasze wspólne dziedzictwo” – do nabycia w zakrystii.
 9. Chór parafialny Canon zaprasza wszystkich chętnych, którzy swoim śpiewem chcą wielbić Pana Boga. Próby chóru odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 10. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek, po mszy św. wieczornej na plebanii.
 11. Dziękujemy za przekazany 1% należnego podatku za 2018 r. w kwocie 7236,54 zł. na działalność Świetlicy parafialnej i Akcji Katolickiej. Zwracamy się równocześnie z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za 2019 rok, przekazać także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1% znajdziemy na internetowej stronie parafii oraz na ulotkach.
 12. W najnowszym „GN” polecamy przeczytać: – skąd bierze się pokój serca i dlaczego warto adorować Najświętszy Sakrament; – dlaczego Kościół katolicki angażuje się w działalność ekumeniczną; – przepis na doskonały domowy chleb. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
 13. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Antoni Juda z Łomnej. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
 14. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.