Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Chrztu Pańskiego – 12 stycznia 2020

Wprowadzenie do liturgii

         Przyjmując z rąk Jana chrzest w wodach Jordanu, Jezus Chrystus rozpoczął swoją ziemską misję. Chrzest Pana Jezusa stał się zapowiedzią chrztu każdego i każdej z nas. Jest to chrzest z wody i z Ducha Świętego na odpuszczenie wszystkich grzechów i przywrócenie nam godności dzieci Bożych. Z wdzięcznością za dar chrztu świętego przystąpmy do sprawowania Najświętszej Ofiary.

Otaczamy naszą modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, które odwiedzamy z błogosławieństwem kolędowym podczas wizyty duszpasterskiej.

Informacje duszpasterskie

 1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 3 Rodziny = 550 zł.; przelewem 2 Rodziny = 300 zł. Bóg zapłać.
 2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45.
 3. Godzina Miłosierdzia – w czwartek od 16.00.
 4. Młodzież i wszystkich chętnych zapraszamy na konferencję o Eucharystii połączoną z adoracją w piątek (17 I) o godz. 20.00.
 5. Składka w przyszłą niedzielę w kopertach i na tacę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła, częściowo domu parafialnego oraz na podatki, ubezpieczenie i sprzątanie kościoła. Prosimy o ofiarność.
 6. Program wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy…. (program jest zamieszczony także w gablocie i na internetowej stronie parafii). Wodę święconą można nabierać w przedsionku zakrystii.
 7. Wyjazd do Częstochowy na mszę św. i charyzmatyczne spotkanie modlitewne – w sobotę (18 I). Szczegóły w gablocie.
 8. Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej zapraszają na Koncert Noworoczny „Magia Świąt” – w przyszłą niedzielę w Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej 1 o godz. 18.00.
 9. Świetlica Parafialna i Akcja Katolicka zapraszają dzieci i młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych w pierwszym tygodniu ferii od 27 do 31 stycznia 2020 r. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie internetowej parafii. Zapisy od 13 stycznia w SP u pani Anity Całki. Ilość miejsc ograniczona.
 10. W najnowszym nr „GN” warto przeczytać m.in.: – o tym jak wychować wierzące dziecko; – dlaczego katolik nie może wierzyć we wróżby.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Maria Świątek z Łomnej i śp. † Anna Waśniowska z ul. Zamkowej oraz śp. † Ryszard Ruszel, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …”
 12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…