Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 5 stycznia 2020

Bóg posłał swego Syna z miłości do nas, jak z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, o czym przypomina dziś św. Paweł. Kiedy patrzymy na Dzieciątko Jezus złożone w żłóbku, zobaczmy w Nim naszego Zbawiciela. Cieszmy się w bliskiej obecności Jezusa i dziękujmy naszemu Ojcu w niebie za Jego miłość.

Otaczamy naszą modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, które odwiedzamy z błogosławieństwem kolędowym podczas wizyty duszpasterskiej.

Informacje duszpasterskie

 1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 3 Rodziny = 800 zł.; przelewem 4 Rodziny = 800 zł. Bóg zapłać.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dziś po mszy św. o godz. 9.00, dzieci i młodzieży po mszy o 11.00.
 3. Parafialne Jasełka „Jasełka na dworcu” – dziś o godzinie 16.00 i 18.00 w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
 4. W poniedziałek /6 I / Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszach św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Poświęconą kredą wypiszmy na odrzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców i aktualny rok. W zakrystii można nabywać gotowe zestawy: kredę i kadzidło z węgielkiem do okadzenia domów. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby misji.
 5. Chór parafialny Canon wyjeżdża na koncert /6 I/ do klasztoru oo. Bernardynów w Leżajsku. Otoczmy ich naszą modlitwą.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45.
 7. W przyszłą niedzielę, Święto Chrztu Pańskiego. Jest to szczególna okazja, by wspomnieć swój własny chrzest, odnowić przyrzeczenia chrzcielne i w modlitwie wyrazić wdzięczność swoim rodzicom i chrzestnym.
 8. Program wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy…. (program jest zamieszczony także w gablocie i na internetowej stronie parafii). Wodę święconą można nabierać w przedsionku zakrystii.
 9. W „Gościu niedzielnym” warto przeczytać m.in.: – o przesłaniu kard. Stefana Wyszyńskiego, byśmy byli jak orły wolne; – o mocy i sile słowa oraz świadectwa; – o cudzie wymodlonym za wstawiennictwem Stanisławy Leszczyńskiej, niezwykłej położnej, której proces beatyfikacyjny trwa.
 10. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Zygmunt Wójcik z ul. Bocheńskiej oraz † Maria Imiołek z ul. Ogrodowej, której pogrzeb odbędzie się w środę. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …”
 11. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…