Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny – 29 grudnia 2019

Dziś Bóg stawia nam przed oczyma wyjątkową rodzinę – Najświętszą Rodzinę: Jezusa, Maryi i Józefa. Powołanie do życia w małżeństwie i rodzinie jest jedną z dróg do świętości. Apostoł Narodów w dzisiejszym drugim czytaniu wskazuje na cnoty, które pomagają we wzajemnym uświęceniu i budowaniu prawdziwej wspólnoty rodzinnej, czyli domowego Kościoła. Są nimi: miłosierdzie, dobroć, pokora, cichość, cierpliwość, gotowość do przebaczenia.

Obejmujemy szczególną modlitwą małżeństwa, które obchodzą w tym roku Jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa.

1. Dziękujemy kolędnikom misyjnym oraz wszystkim, którzy ich przyjęli i złożyli ofiary na misje. Bóg zapłać.
  2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 3 Rodziny = 800 zł.; przelewem 2 Rodziny = 400 zł. Bóg zapłać.
  3. We wtorek wspomnienie św. Sylwestra, papieża i zakończenie Starego Roku. Msze św. dziękczynno-przebłagalne o godz. 15.00 i 17.00, a w Połomiu D. o godz. 16.00.
  4. W środę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę.
  5. I czwartek miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie. Adoracja od godz. 16.00. Na mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII.
  6. I piątek Msze św. o Sercu Jezusa o 6.30; 7.00 i 17.00. W Połomiu D. o godz. 17.30. Modlitwą i ofiarami na tace wspieramy misje katolickie w świecie. Jesteśmy po świątecznej spowiedzi, stąd też nie organizujemy spowiedzi w tym dniu. Jeśli ktoś chciałby z niej skorzystać niech to uczyni w czasie nabożeństw. Na mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klas VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  7. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30 i 7.00. O godz. 17.00 msza św. połączona z rozważaniem I-sobotnim i różańcem fatimskim.
  8. Do chorych udamy się w sobotę od godz.8.30.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00; róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
  10. Parafialne Jasełka „Jasełka na dworcu” – w przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 i 18.00 w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
  11. W zakrystii są jeszcze do nabycia płyty CD z kolędami w wykonaniu naszej scholi parafialnej „Światełka nadziei”.
  12. Program wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy…. (program jest zamieszczony także w gablocie i na internetowej stronie parafii). Wodę święconą można nabierać w przedsionku zakrystii.
  13. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Władysław Bukowiec z Leksandrowej. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …”
  14. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…