Ogłoszenia duszpasterskie – IV niedziela adwentu – 22 grudnia 2019

Święty Józef zaufał Bogu i uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański. Niech przykład wiary św. Józefa i jego gotowości pełnienia woli Bożej pomaga nam w otwarciu się na obecność Jezusa w naszym życiu. Wołajmy dziś z wiarą, oczekując rychłego przyjścia naszego Zbawiciela: „Przybądź, o Panie, Tyś jest Królem chwały”.

      Informacje duszpasterskie

 1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu: w kopertach 2 Rodziny = 400 zł. i przelewem bankowym 3 rodziny = 900 zł. Bóg zapłać.
 2. Roraty – w poniedziałek o godz. 18.00!!! (z powodu wyjazdu księży na spowiedź do Starego Wiśnicza i Żegociny).
 3. Wigilia Bożego Narodzenia – we wtorek. Msze św. o 6.30 oraz o 7.00 z ostatnimi roratami. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Zgodnie z tradycją zachowajmy post od pokarmów mięsnych. Zatroszczmy się o chrześcijański charakter Wieczerzy Wigilijnej. To także okazja do wzajemnego przebaczenia i pojednania. Niech Wigilii towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie z Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, śpiew kolęd. Postarajmy się, aby w ten wieczór nikt nie był samotny i zapomniany. Może jest w pobliżu ktoś, kto winien zająć tradycyjnie pozostawiane puste miejsce przy naszym wigilijnym stole i oczekuje na nasze zaproszenie.
 4. PASTERKA o godz. 24.00, zaś w Połomiu Dużym o godz. 23.00. W tym dniu wspominamy szczególnie samotne matki z dziećmi, opuszczone i pokrzywdzone przez najbliższych. W czasie Pasterki składamy ofiary na tacę na utrzymanie domów samotnej matki w naszej Diecezji.
 5. W środę – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w niedzielę.
 6. W czwartek Święto św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się rozesłanie „kolędników misyjnych”, którzy po mszy św. udadzą się do rodzin naszej Parafii.
 7. W piątek – św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas mszy św. poświęcenie i kosztowanie wina, a o godz. 17.00 czuwanie modlitewne ze św. o. Pio; w sobotę – Świętych Młodzianków, męczenników; w przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 8. W piątek (27 XII) po Mszy wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 9. Wizytę duszpasterską, tzw. kolędę rozpoczniemy w piątek. Program jest już zamieszczony w gablocie i internetowej stronie parafii; a w ogłoszeniach parafialnych podamy w Boże Narodzenie.
 10. W zakrystii są jeszcze do nabycia płyty CD z kolędami w wykonaniu naszej scholi parafialnej „Światełka nadziei” i chóru Canon.
 11. W najnowszym świątecznym numerze „GN” m.in. dwa dodatki: – scenariusz rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną; – specjalny list papieża wyjaśniający symbolikę żłóbka. Jest także nowy numer „MGN” i „Miłujcie się”.
 12. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Władysław Trzeciak z Połomia Dużego. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …”
 13. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.