Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela adwentu – 15 grudnia 2019

Dzisiejsza niedziela adwentu nazywana jest w Kościele niedzielą radości. Kościół zachęca nas do radości, gdyż bliskie jest już przyjście Zbawiciela. Niech w radosnym oczekiwaniu towarzyszy nam Gwiazda Zaranna – Maryja, która jako pierwsza z ludzi doświadczyła radości przyjścia na świat Mesjasza.

Prosimy o dobrą spowiedź adwentową dla wszystkich parafian, aby dobrze przygotować się na przeżywanie tajemnicy Bożego Narodzenia w rodzinach i całej wspólnocie parafialnej.

1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego
  2. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki – są jeszcze do nabycia w zakrystii.
  3. Uroczyste włączenie 23 chłopców do grona aspirantów – dziś podczas mszy św. o godz. 11.00.
  4. Składamy podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę: na tacę 10 580 zł i 20 euro; w kopertach 21 Rodzin = 4950 zł. i przelewem bankowym 4 rodziny = 2300 zł. Bóg zapłać.
  5. W poniedziałek rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. W poniedziałek przypada także 11 rocznica śmierci śp. Księdza Prałata Józefa Strugały. Msza św. w jego intencji o godz. 17.00.
  6. Godzina Miłosierdzia – z racji 16 dnia miesiąca – w poniedziałek od 16.00.
  7. UWAGA!!! W tym tygodniu msze św. roratnie w naszym kościele od środy do piątku wyjątkowo o godz. 18.00, ponieważ wszyscy księża z naszej parafii spowiadamy w parafiach naszego dekanatu. W pozostałe dni msze św. roratnie o godz. 17.00.
  8. Spowiedź parafialna – w sobotę /21 XII/. Spowiadać będziemy od godz. 8.30 do 10.00, od 10.30 do 12.00. Po południu spowiedź św. od godz. 14.00 do 15.30, następnie od 16.00 do 17.00. W Połomiu D. – od godz. 14.00 do 15.00. Zachęcamy wszystkich parafian, aby pojednać się z Bogiem i ludźmi i w ten sposób owocnie przeżywać świętowanie Bożego Narodzenia. Gdyby ktoś nie mógł skorzystać ze spowiedzi w sobotę w naszym kościele, w gablocie wywieszony jest terminarz spowiedzi w parafiach naszego dekanatu.
  9. Spowiedź św. chorych w domach, których nie odwiedzamy z ok. I sobót – będzie w sobotę /21 XII/ od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
  10. Zachęcamy do nabycia w zakrystii płyty z kolędami w wykonaniu naszej scholi parafialnej oraz chóru Canon.
  11. Wyjazd do Częstochowy na Mszę św. i charyzmatyczne spotkanie modlitewne w sobotę (21 XII). Szczegóły w gablocie.
  12. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in. – jak kard. Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich; – o historycznych kłamstwach propagowanych przez młodych następców komunistycznych działaczy z okresu PRL. Jest także „MGN”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  13. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Kazimierz Kokoszka z Olchawy. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …”
  14. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.