Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela adwentu – 8 grudnia 2019

Wprowadzenie do liturgii

W sposób szczególny wspominamy dziś Maryję, obchodząc uroczystość Jej Niepokalanego Poczęcia. Maryja nie tylko była wolna od grzechu, ale również żyła blisko Boga. Słowa, które wypowiedziała podczas zwiastowania: „Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”, pokazują, jak bardzo Panu Bogu ufała. Naśladujmy Ją w tym i prośmy o Jej pomoc w przygotowaniu naszych serc na przyjście Pana Jezusa.

Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach jako inwestycyjna. Bóg zapłać za każdą ofiarę. 

Informacje duszpasterskie

 1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 rodziny (300 zł.); przelewem bankowym 8 Rodzin (1200 zł). Bóg zapłać.
 2. Caritas parafialna rozprowadza dziś na placu kościelnym Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 3. Przyjęcie dziewcząt do DSM – dziś na mszy św. o godz. 11.00.
 4. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w roratach pod hasłem: „Radujcie się Pan jest blisko” (poświęcone Ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu)codziennie o godz. 17.00, poprzedzone godzinkami o 16.40.
 5. W liturgii Kościoła wspominamy w bieżącym tygodniu: w piątek – św. Łucję i kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r.; w sobotę – św. Jana od Krzyża.
 6. Spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. połączone z poświęceniem medalików – we wtorek o godz. 17.00 w kościele. Prosimy o obecność także rodziców.
 7. W sobotę (14 XII) w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Św. dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych.
 8. Uroczyste włączenie chłopców w grono aspirantów – w przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00.
 9. Opłatki można nabyć u SIOSTRY ZAKONNEJ w zakrystii lub na placu kościelnym.
 10. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto; – o początkach wspólnoty z Taize; – o złocie wywiezionym z Polski w pierwszych dniach września 1939 r.. Jest także „MGN” z roratnim lampionem do samodzielnego złożenia oraz „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. † Stanisław Adamczyk z Leksandrowej i śp. † Honorata Łach z Łomnej. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …”
 12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.