Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela adwentu – 1 grudnia 2019

Wprowadzenie do liturgii

 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna adwent, jako czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Pana. Dziś rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny i duszpasterski inaugurując trzyletni cykl pod hasłem „Eucharystia daje życie”. W tym roku będziemy rozważać Eucharystię jako „wielką tajemnicę wiary”.

 Informacje duszpasterskie

 1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 rodziny (250 zł.) oraz przelewem bankowym 4 Rodziny (800 zł.). Bóg zapłać.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dla dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w roratach pod hasłem: „Radujcie się Pan jest blisko” (poświęcone Ks. kard. Sefanowi Wyszyńskiemu) codziennie o godz. 17.00, poprzedzone godzinkami o 16.40. W sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami wraz z rodzicami oraz młodzież szkolną. Lampiony można nabyć w zakrystii.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy w bieżącym tygodniu: we wtorek – św. Franciszka Ksawerego; w środę – św. Barbarę, męczennicę; w piątek – św. Mikołaja, biskupa; w sobotę – św. Ambrożego, biskupa; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 5. Spotkanie Caritas parafialnej – w środę o godz. 16.00 na plebanii.
 6. Spowiedź św. przed I piątkiem:

            – w czwartek – dzieci i młodzież szkoły podstawowej – od godz. 16.00; – w piątek – młodzież szkół średnich i dorośli – od godz. 16.00; – W Połomiu Dużym – w środę o godz. 16.00;

 1. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – od godz. 16.00.
 2. Spotkanie klas VIII SP w ramach przygotowania do bierzmowania w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy również rodziców.
 3. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00 wraz z roratami. Zapraszamy uczniów klas VII SP w ramach przygotowania do bierzmowania. W Połomiu D. msza św. o godz. 17.30.
 4. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.30; 7.00 i wieczorem msza św. o godz. 17.00 połączona z różańcem fatimskim.
 5. Do chorych udamy się wg następującego porządku: ks. Łukasz w piątek od godz. 13.30; pozostali kapłani w sobotę od godz. 8.30.
 6. Przyjęcie dziewcząt do DSM w przyszłą niedzielę /8 XII/ na mszy św. o 11.00.
 7. PAN ORGANISTA będzie roznosił opłatki do Rodzin w Olchawie, Łomnej, Leksandrowej i Miejskich Pól od poniedziałku w godz. 8.00 do 16.00; zaś u SIOSTRY ZAKONNEJ w zakrystii nabywają opłatki mieszkańcy Kopalin i Nowego Wiśnicza. Niech to będzie sposobność, aby wynagrodzić za posługę Pana Organisty i Siostry Zakrystianki.
 8. Spotkanie ze św. Mikołajem dla DSM, Scholi, Grupy misyjnej i SKC – w sobotę o godz. 9.00, a dla aspirantów, ministrantów, kantorów i lektorów o 11.00 w domu parafialnym.
 9. Zachęcamy do nabycia w zakrystii płyty z kolędami w wykonaniu naszej scholi parafialnej.
 10. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będzie można nabywać od przyszłej niedzieli na placu kościelnym/ofiara 5 zł/.
 11. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach jako inwestycyjna.
 12. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – Początek adwentowego cyklu „Pan jest blisko”; – świadectwo Polaków modlących się przy grobie ks. Dolindo; – o nadzwyczajnych szafarzach Komunii św. W „MGN” roratni lampion do samodzielnego złożenia.
 13. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.